Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ - ВИЗВОЛИТЕЛІВ

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ - ВИЗВОЛИТЕЛІВ

23-08-2017, 17:56
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ - ВИЗВОЛИТЕЛІВ23 серпня мешканці Білгорода-Дністровського відзначають День визволення міста. Рівно 73 роки тому - 22 серпня 1944 року, о 19 годині десантні загони форсували Дністровський лиман, і стримко атакою увірвалися у місто. Напружені бої йшли у селі Шабо, та біля селища Затока. 23 серпня вони завершилися розгромом нацистів і їх втечею на захід. Урочистий мітинг, присвячений визволенню міста відкрив секретар Білгород-Дністровської міськради Олександр Єрошенко.

У десантній операції по визволенню Білгорода-Дністровського брали участь військові угруповання під командуванням генерал-лейтенанта Олександра Бахтіна, до якої входили 83-тя, 225-а бригади і 369 батальйон морської піхоти, 3-й стрілецький полк, 252-й батальйон амфібій, 2 -ий батальйон понтонно-мостової бригади, 52-й прикордонний полк та інші частини. Сергій Ільченко, голова Білгород-Дністровської РДА в своєму зверненні до присутніх висловив загальну думку про те, що пам'ять про загиблих під час визволення Білгорода-Дністровського, буде передаватися з покоління в покоління.

У виданих книгах пам'яті, які зберігаються у Білгороді-Дністровському, записані імена багатьох городян, які пішли на фронт і не повернулися назад. Імена захисників і визволителів міста золотими літерами також викарбовані на плитах Меморіалу Слави. У цей день нащадки з вдячністю згадують імена героїв Радянського Союзу, удостоєних цього високого звання за визволення міста. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих визволителів, після чого поклали квіти до Меморіалу Слави.


Автор: nikolaev
Прочитали - 466
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать