Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ - ВІД ІСТОРІЇ ДО СЬОГОДЕННЯ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ - ВІД ІСТОРІЇ ДО СЬОГОДЕННЯ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

14-07-2017, 14:36
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ - ВІД ІСТОРІЇ ДО СЬОГОДЕННЯ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comНа півдні Одеської області розташувався затишний та зелений Білгород-Дністровський, місто на березі Дністровського лиману. Дуже часто в розмовній мові місцевих жителів, можна почути і його інші назви, одне з яких - Біле місто на Дністрі. І дійсно - в центрі міста турстів вражає ряд акуратних білих будиночків, густо повитих зеленим виноградом і кущами троянд. У 1999 році місто урочисто відзначило своє 2500-річчя. За даними ЮНЕСКО Білгород-Дністровський входить до числа 10 найдавніших міст світу, що зберегли безперервне існування. За свою багатовікову історію місто носило назву фінікійської колонії Офіуса; давньогрецької Тіра; римського поселення Алба Юлія; античного Турісмо. Генуезці назвали місто Монкастро, Східнослов'янські племена - назвали Білгородом, а візантійці - Левкополем (Білим містом). У XV в. - місто входило до складу Молдавського князівства і називався Четатя Алба (Біла фортеця). З 1484 року - місто і фортеця більш ніж на три століття окупувала Туреччина, його назва була змінена на Аккерман (Білий камінь). У 1918 р - місто в складі Бессарабії відійшло до Румунії під назвою Четатя-Алба. А вже в 1940 році разом з Бессарабією увійшло до складу СРСР під назвою Аккерман. У 1944 році закріпилася назва, яке місто носить і донині: Білгород-Дністровський.

Сьогодні, Білгород-Дністровський - це адміністративний центр обласного підпорядкування, яке розташоване на правому березі Дністровського лиману, в 20 км від Чорного моря і на відстані 90 км від Одеси. Природні і кліматичні ресурси створюють прекрасні умови для лікування, відпочинку, активного туризму. Окраса міста - середньовічна фортеця "Аккерман" на березі Дністровського лиману. Побудована на місці античного міста Тіра фортеця - одна з найбільших і найбільш збережених в Україні. Щорічно її відвідують десятки тисяч туристів з різних куточків країни і багатьох країн світу. Транспортно-комунікаційний комплекс міста включає морський торговельний порт, автотранспортні підприємства, центр електрозв'язку, залізничний та автовокзали,

Населення міста - близько 50 тис. Тут проживають українці, росіяни, болгари, молдавани, білоруси, румуни, гагаузи роми, євреї, греки та представники багатьох іншіх національностей. Але усіх єднає любов до старовинного та мальовничого Білгорода-Дністровського, міста, яке чудово поєднує старочасності та бурхливе сьогодення.


Автор: nikolaev
Прочитали - 447
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать