Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » ІЗМАЇЛ: ДІОРАМА - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

ІЗМАЇЛ: ДІОРАМА - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

14-07-2017, 14:41
ІЗМАЇЛ: ДІОРАМА - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comМинає рік за роком, а Ізмаїл поступово і непомітно для городян змінює свій вигляд. Однак місто одночасно зберігає історичні корені, які йдуть в глиб століть .

Мабудь, засновник Ізмаїла Сергій Олексійович Тучков, обираючи місце для міста, та розбиваючи його на окремо вірні ділянки тазаселяючи його, не раз замислювався, яким стане Ізмаїл через 100 і більше років.

З перших днів місто розвивалося як торговий порт на Дунаї. Заснований в 1812 році, нове місто було побудоване перед фортецею Ізмаїл, звільненої від турків в результаті блискучої військової операції, яку очолював полководець Олександр Васильович Суворов. На його честь встановлено пам'ятник, одеського скульптора Борис Едуардс. Пам'ятник був зроблений за подобою монумента в Римнику. Тільки на відміну від оригіналу, який в роки Першої світової війни був демонтований, скульптура полководця і досі прикрашає центр міста .. Кінна статуя встановлена обличчям до Дунаю, на бічних картушах вилиті назви гучних перемог Суворова: Кінбурн, Фокшани і Римник.

Про штурм фортеці Ізмаїл гренадерськими полками і чорноморськими козаками під командуванням Суворова, розповідає Діорама, розташована у зразку мусульманської культури - малої мечеті купольного типу 16 століття. Мала мечеть - унікальний для України пам'ятник середньовічної османської архітектури. Це єдина споруда, що збереглася від турецької фортеці, яка розташована поблизу Дунаю в культурно-історичному центрі міста.

Діорама являє собою полотно довжиною 20 і висотою 8 метрів. На ньому зображено вирішальну мить штурму фортеці Ізмаїл. І війська, і фортечні мури, по яким, за допомогою облогових сходів спрямовуються вгору атакуючі, та води Дунаю з турами запорожців - все об'єднано в одне композиційне ціле

На мальовничому дунайському узбережжі можна побачити архітектурні та історичні пам'ятки. Серед них врата Свято-Миколаївського чоловічого монастиря, перша згадка про який датується 1499 роком і врата старого військового кладовища, де височить румунський пам'ятний монумент, увінчаний орлом, присвячений героям битв різних епох.

Однокупольна Свято-Успенська церква, яка була побудована в стилі вірмено-григоріанських церков і освячена в 1841 році. Неподалік розташована Свято-Миколаївська церква, побудована в 1852 році. До речі, колишні церкви в монастирі були напівпідземні зі сходами вниз, тому що турки не дозволяли, щоб вони піднімалися над турецькими будівлями.

За останній рік від Діорами до пам'ятного монумента «Орел» прокладена пішохідна доріжка з лавками і оглядовими майданчиками, побудовано бювет в грецькому стилі, висаджені численні дерева.

Ізмаїл спочатку був названий ім'ям свого творця генерал-лейтенанта Тучкова. Вже в 1810 році починається інтенсивне заселення, поки ще безіменного форштадта фортеці Ізмаїл. Сюди їхали українці, росіяни, болгари, некрасовці, молдавани, вірмени, цигани, турки. Місто було багатонаціональним з самого свого виникнення.

Згідно з планом місто мало прямокутне планування, яке збереглося до сих пір.

У початковому плані була закладена ідея створення центрального проспекту, який повинен був брати початок від кафедрального собору на північ і вниз - на південь, до Дунаю. Вся побудова міських вулиць йшла строго перпендикулярно або паралельно цьому центральному проспекту.

Раніше вулиці міста отримували назви за національністю, так виникли Липованських, Сербська, Болгарська, Нижньо- і Верхньовірменськая, та за родом занять жителів, які жили на них: Купецька, Нижньо і Верхньоторгова, Коврічна. Розкинувшись на підвищенні над Дунаєм, Ізмаїл, з багатою і славною історією продовжує свій розвиток.Автор: nikolaev
Прочитали - 2 513
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать