Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » ІЗМАЇЛ: СОБОР - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

ІЗМАЇЛ: СОБОР - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

14-07-2017, 14:48
ІЗМАЇЛ: СОБОР - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comНе втратила своєї первозданності і краси - Свято-Покровський собор. Оточений скверами, чудовий пам'ятник архітектури XIX століття, величаво підноситься в центральній частині міста. Довгих 10 років, з 1821 по 1831 роки будувався собор, та й то не весь, а лише його частина. Він споруджувався на гроші прихожан і пожертвування купців. Кошти також виділила Бессарабська казенна палата. Будівельні роботи почалися під керівництвом архітектора Іоніца, після його смерті продовжили добру справу обласної архітектор Спета та інженер-полковник Блізнін. Дзвіниця була побудована в 1848 році. Дзвони відливали з бронзових трофейних турецьких гармат. На прикінці XIX століття на дзвіниці встановили електричний годинник. Припускають, що колонада, яка добудовувалася значно пізніше, побудована за проектом архітектора Боффо. Іконописні роботи провели Михайло, Петро і Дорофей Кособрюхови. А чудовий настінний живопис виконав Павлом Піскарьовим.

Свято-Покровський собор був освячений 12 вересня (1 жовтня) 1831 архієпископом Кишинівській та Хотинським Димитрієм в присутності Бухарестського митрополита. Собор потопає в зелені.

Навколо Покровського собору в другій половині XIX століття був створений Міський парк в англійському стилі. У парку налічувалося близько 300 видів дерев і кустарників. У 1959 році парк був включений у Всесвітній ботанічний довідник як ботанічний сад.

З Ізмаїлом пов'язані імена людей, які залишили значний внесок в розвиток міста. Серед них Іван Авраамів міський голова, який займав цей пост з червня 1909 по березень 1911 року. Саме Авраамів, який проживав в будинку, де зараз знаходиться музей імені Олександра Суворова, вперше підняв питання про увічнення пам'яті великого полководця в місті та встановлення йому пам'ятника, підкресливши, що «вшанування пам'яті Суворова - моральний обов'язок городян Ізмаїла».

Перший єпископ Нижньодунайський - церковний діяч і вчений. Мельхіседек Стефанеску, перебуваючи в Ізмаїлі, вніс неоціненний вклад в розвиток освіти, науки і духовності.

Федір Тульчіанов, особняк якого досі прикрашає проспект Суворова, у якому зараз розміщений історико-краєзнавчий музей Придунав'я, за заслуги перед містом отримав звання Почесний громадянин Ізмаїла. Завдяки Федору Тульчіанову мальовнича будівля міської управи була реконструйована та стала однією з головних прикрас міста. Зараз ця будівля займає головне місце в архітектурному ансамблі Шкільного скверу. За його ініціативи було розбито бульвар і побудовано критий ринок. Місто, за оцінками сучасників, стало одним з найупорядкованіших і найкрасивіших повітових міст півдня Бессарабії.

Неподалік від морвокзалу на постаменті височіє бронекатер «БК-134» - це пам'ять про мужність моряків-дунайців, які брали участь у визволенні Ізмаїла в складі Дунайської флотилії.

Поруч з пам'ятником на електроопори з настанням весни протягом десятиліть селиться сім'я лелек. Щороку тут підростає нове покоління молодих лелеченят, які радують ізмаїльчан і символізують мир і спокій в місті.

Ізмаїл - це парки і сквери, фонтани і клумби, які потопають у зелені алеї, та приносять прохолоду.

Це європейське місто, де є сусідами старовинні будинки і новобудови, де є місце минулого і майбутнього.Автор: nikolaev
Прочитали - 2 431
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать