Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » СВІТОВІ НОВИНИ - 18.05.2016

СВІТОВІ НОВИНИ - 18.05.2016

19-05-2016, 10:40
СВІТОВІ НОВИНИ - 18.05.2016 Огляд світових подій за 18.05.2016.

КИТАЙ: 50-річчя "культурної революції"
На наступний день після того, як у світі відзначили п’ятидесятиріччя кривавої "культурної революції", що започаткував Мао Дзедун, офіційний Пекін опублікував передовицю партійної газети "Женьмінь жибао", де заявлено, що "культурна революція" була абсолютно помилковою. "Культурна революція" почалася в травні 1966 року. Тоді Мао закликав молодь позбутися старої культури. Це призвело до хвилі насильства, масового кровопролиття та руйнування культурних пам'яток. В результаті понад мільйон людей загинуло і ще мільйони інших репресовані.

СИРІЯ: РФ БУДУЄ НОВУ ВІЙСЬКОВУ БАЗУ В Пальмірі
Російська федерація будує нову військову базу в Пальмірі.За даними Ініціативи з охорони культурної спадщини при Американській школі східних досліджень, база розташована в захисній зоні археологічного пам'ятника, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Керівник сирійського Генерального директорату старожитностей і музеїв Маамун Адбулкарім підтвердив, що російські військові зводять невеликий казармений комплекс, в тому числі центри управління та медичні установи. За його словами, дозволу на будівництво його відомство не давало. Нагадаємо, сирійські війська звільнили захоплену терористами з ІДІЛ Пальміру в березні цього року.

ШРІ-ЛАНКА: ПОВІНЬ ЗНИЩИВ ДОМІВКІ П’ЯТИ ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ
У наслідок повеней та зсувів на Шрі-Ланці щонайменше 11 людей загинули. Ще 5 тисяч людей були змушені залишити свої домівки. Всього удар стихії торкнувся життя 200 тисяч осіб. За добу випало 373 міліметри опадів, що становить більше чверті річної норми для регіону. Для евакуації людей з постраждалих районів, в тому числі і в столиці країни Коломбо, влада задіяла армійські підрозділи.

Франція: поліція розігнала противників змін трудових законів
Французька поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які бойкотували прийняття змін законів про працю. 75 учасників акції було заарештовано.У рамках протестів водії вантажівок заблокували дороги. Водії потягів оголосили страйк.. Найсерйозніші сутички демонстрантів і поліції були в Нанті. Поліції довелося евакуювати місцевий магазин, на який напали протестувальники. Президент Франсуа Олланд заявив, що не відмовиться від реформ, наполягаючи, що вони створять додаткові робочі місця. Натомість профспілки заявляють, ці зміни загрожують правам багатьох працівників.

Австрія: новий канцлер склав присягу
Крістіан Керн склав присягу нового канцлера Австрії та очильника Соціал-демократичної партії. Керн обійняв нову посаду через тиждень після того, як його попередник Вернер Файман подав у відставку на тлі зниження своєї підтримки. Новий канцлер був приведений до присяги президентом Хайнцем Фішером. Раніше 50-річний Крістіан Керн очолював Національну залізницю Австрії.

ФРАНЦІЯ: Інтерпол: 90% мігрантів потрапляють в ЄС за сприяння криміналітету
Близько 90 відсотків мігрантів потрапляють в ЄС за сприяння організованих злочинних угрупОвань. За даними Європолу та Інтерполу, щорічний обіг у сфері незаконного транспортування мігрантів в 2015 році становив 5-6 млрд євро. Тобто ця діяльність є однією з найприбутковіших для ОПГ в Європі. Вона перетворилася в міжнародний бізнес, у якому беруть участь представники понад ста країн. В Європолі та Інтерполі наголошують, що у свою чергу мігранти, які потрапили до ЄС, виявляються слабозахищенными від трудової та сексуальної експлуатації, оскільки змушені виплачувати борг контрабандистам.

ШВЕЙЦАРІЯ: на “Sotheby's” продали рожевий діамант за рекордну суму
На аукціоні Sotheby's в Женеві за рекордний 31 з половиною млн $ продано рідкісний рожевий діамант грушоподібної форми, відомий як "The Unique Pink". Вага діаманта складає 15,38 карата. Він був проданий приватній особі з Азії. «Це найвища ціна, коли-небудь заплачена за надзвичайно яскравий рожевий алмаз», – сказав представник аукціонного дому Девід Беннетт. У листопаді минулого року яскраво-рожевий діамант відомий як “Солодка Жозефіна” вагою 16 каратів був проданий за $28,5 млн.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ: Сюрреалістичний кліп “Coldplay” став хітом
Кліп на пісню "Up & Up" британської групи Coldplay став хітом мережі. Завдяки візуальному рішенню у сюрреалістичному дусі ролик за добу зібрав майже 3,5 мільйонів переглядів на YouTub. На відео можна побачити літаючих тварин, приготування попкорна в жерлі вулкана, величезні будівлі на столі, їзду на автомобілі в космосі, збільшених музикантів до величезного розміру і багато інших неможливих речей.


Автор: dronov
Прочитали - 764
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать