Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » СВІТОВІ НОВИНИ - 28.06.2019

СВІТОВІ НОВИНИ - 28.06.2019

28-06-2019, 17:41
СВІТОВІ НОВИНИ - 28.06.2019ОГЛЯД СВІТОВИХ ПОДІЙ - 28.06.2019

ЯПОНІЯ: G20: економіка, екологія, напруженість в світі

В Японії стартував дводенний саміт лідерів країн Великої двадцятки (G20). Заплановано чотири пленарні засідання. На порядку денному домінують теми економіки, екології та напруженості в Перській затоці. Крім загальних сесій, у рамках заходу заплановані двосторонні зустрічі. На одній з них - між Трампом і Меркель обговорювалися підтримка економічних реформ в Україні та ситуація навколо Ірану. Нагадаємо, група двадцяти виникла у кінці 1990-х, як відповідь на кризу, якою були тоді охоплені країни Азії. "Велика Сімка" прийняла рішення обговорювати глобальні виклики з участю у тому числі Китаю і Індії. Нинішня зустріч такому складі стала вже чотирнадцятою за рахунком.

США: Попереду - "кліматичний апартеїд"

Кліматичні зміни представляють загрозу демократії і найосновнішим правам людини. В першу чергу це стосується найуразливішої частини населення бідних країн. Це один з головних висновків виступу, підготовленого спеціальним доповідачем ООН з питань крайньої бідності і прав людини Філіпом Олстоном. Нині робиться недостатньо зусиль, спрямованих на розв’язання екологічних проблем, незважаючи на попередження фахівців і вчених. Олстон вказує у своїй доповіді, що людство може опинитися в ситуації "кліматичного апартеїду", коли у багатих буде можливість заплатити за те, щоб уникнути спеки, голоду і конфліктів, тоді як іншим доведеться страждати від усіх цих кліматичних лих.

ІЗРАЇЛЬ: Обвинувачення у бік РФ

За перебоями в роботі системи GPS в повітряному просторі Ізраїлю можуть стояти російські військові, - саме так вважає влада єврейської держави. Як повідомили в Управлінні цивільної авіації країни, впродовж трьох останніх тижнів ізраїльські пілоти регулярно докладали про втрату сигналу в районі аеропорту Бен-Гуріон біля Тель-Авіва. На щастя, обійшлося без інцидентів, при яких "перешкоди представляли б загрозу життя пасажирів і членів екіпажа", - уточнили у відомстві.

ЄС: Готовність до боротьби з лісовими пожежами

В Європі розширюються пожежонебезпечні зони, лісові займання стають все агресивніше і останніми роками виходять за межі однієї країни. Напередодні пікового періоду спеки влада країн ЄС посилює профілактику пожеж і підвищує готовність фахівців. За даними екологів, в цьому році пожежі вже перевищили за інтенсивністю спалахи минулих років: спалено понад 200 тисяч гектарів. Тим часом, пік гарячого сезону тільки починається. У 2018-му році на попелище перетворилися 135 тисяч гектарів лісу; від руйнівного вогню вдалося врятуватися лише шести країнам-членам Європейського союзу.

ІТАЛІЯ: Поліція не пускає Sea Watch до Лампедузи

Протистояння навколо судна Sea Watch триває. Після входу до італійських територіальних вод капітан спробував дістатися до порту та висадити там більше 40 мігрантів, врятованих два тижні тому, але поліція, зупинивши судно, не дозволила цього зробити. Більше того, за спробу увійти до порту Лампедузи без дозволу судно можуть заарештувати, а капітана притягнути до відповідальності. Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні дуже різко висловився про ситуацію, що склалася, підкресливши, що відповідальність понесуть Німеччина і Нідерланди, під прапорами яких ходить Sea Watch.

ТУРЕЧЧИНА: Новий мер Стамбулу вступив на посаду

Десятки тисяч прибічників Екрема Bмамоглу зібралися у будівлі мерії Стамбула, щоб відсвяткувати вступ їх обранця на посаду мера. Другий раз за три місяці Центральна виборча комісія видала кандидатові від опозиції посвідчення про визнання його керівником адміністрації мегаполісу. Нагадаємо, вибори в Стамбулі проводились двічі, першу спробу оскаржила правляча Партія справедливості і розвитку президента Реджепа Ердогана.


Автор: nikolaev
Прочитали - 266
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать