Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » СВІТОВІ НОВИНИ - 01.10.2019

СВІТОВІ НОВИНИ - 01.10.2019

1-10-2019, 15:09
СВІТОВІ НОВИНИ - 01.10.2019ОГЛЯД СВІТОВИХ ПОДІЙ - 01.10.2019

АВСТРІЯ: Курц шукає партнера по коаліції

Переконлива перемога Народної партії на парламентських виборах в Австрії стала особистим тріумфом для Себастьяна Курца. Після вимушеної відставки в травні, він зміг консолідувати правий електорат і отримати ще більше голосів, ніж на попередніх виборах.
Але отриманих мандатів все одно не достатньо для того, що Народна партія змогла сформувати однопартійний кабінет. Потрібно шукати партнера по коаліції. У вівторок перехідний уряд подасть президенту Александеру Ван дер Беллену прохання про відставку, а Себастьян Курц повинен отримати від нього мандат на формування нового уряду.

СОМАЛІ: Ісламісти напали на авіабазу і інструкторів

Бойовики радикального угруповання "Аш-Шабаб" напали на американську авіабазу в на півдні Сомалі. Атаку вдалося відбити протягом півгодини. Ще одному нападу піддалася автоколона, яка перевозила італійських інструкторів, які беруть участь у навчальній місії ЄС. У військовій академії в столиці Могадішо прогримів вибух. За останніми даними, жертв немає. Екстремістське угруповання "Аш-Шабаб", тісно пов'язана з "Аль-Каїдою", веде збройну боротьбу проти центрального уряду Сомалі.

КНР: На Тайвані обвалився міст

Міст раптово обвалився на Тайвані. Катастрофа сталася коли спорудою проїжджала вантажівка-цистерна. Міст обвалився на три рибальські човни на яких перебувало шестеро рибалок. Зараз відомості про їх стан відсутні. Водія вантажівки транспортували до лікарні. Щонайменше 14 людей травмовано. Причина з якої виникла аварія поки не відома. Місцеві ЗМІ повідомляють, що обвал стався через кілька годин після тайфуну Мітаг.

ГРЕЦІЯ: Заворушення в таборі для мігрантів "Моріа"

Влада Греції обіцяють частково розселити табір для мігрантів «Моріа» на острові Лесбос, який в неділю після великої пожежі було охоплено заворушеннями. За даними ООН, там розміщено близько 12 тис. чоловік, 3 тисячі з яких мають намір до кінця жовтня перевести в інші місця. При пожежі, як підтвердили в уряді, загинула жінка, 17 осіб госпіталізовано, в тому числі діти. Саме цей випадок і спровокував безлади за участю мігрантів, які атакували пожежників і поліцейських, закидаючи їх камінням і тим, що потрапляло під руку. Для наведення порядку з Афін в цей табір перекинули 4 загони спецназу. За словами заступника голови Міністерства захисту громадян, зараз життя в таборі виглядає спокійним. Проте, не покидає відчуття, що ситуація в будь-який момент може знову вийти з-під контролю.

ІСПАНІЯ: У Каталонії згадують референдум про незалежність

У Каталонії згадують плебісцит про незалежність, в якому взяли участь понад два мільйони жителів регіону, 90% з яких ствердно відповіли на питання, яке значилося в бюлетені. Нинішні лідери Каталонії вважають 1-е жовтня 2017 року датою заснування республіки, як це сформулював президент женералітета (уряду) Каталонії Кім Торра. Нагадаємо, офіційний Мадрид назвав це голосування нелегітимним і відповідь ввів в дію 155-ту статтю конституції, яка дозволила обмежити самоврядування регіону. 12 лідерів сепаратистського руху, яких було звинувачено в підготовці заколоту і в розтраті держкоштів, й досі знаходяться під судом. Передбачається, що 1-го жовтня, на вулиці міст регіону вийдуть маніфестанти, які не бажають позбутися мрії про незалежність Каталонії.

АНТАРКТИДА: Відколовся найбільший за останні 50 років айсберг

В Антарктиді сформувався найбільший за останні 50 років айсберг, який має вагу майже 315 мільярдів тонн і площу 1636 квадратних кілометрів. Його площа майже дорівнює шотландському острову Скай. Айсберг отримав назву “D28". Ну думку екологів, ця подія є частиною нормального циклу і не пов'язана зі змінами клімату. Вчені будуть ретельно відслідковувати рух цього величезного шматка льоду, зокрема й за допомогою супутників, адже в найближчому майбутньому він може створити реальну загрозу для мореплавання.


Автор: nikolaev
Прочитали - 157
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать