Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » СВІТОВІ НОВИНИ - 03.10.2019

СВІТОВІ НОВИНИ - 03.10.2019

3-10-2019, 21:32
СВІТОВІ НОВИНИ - 03.10.2019ОГЛЯД СВІТОВИХ ПОДІЙ - 03.10.2019

ФРАНЦІЯ: На "Марш гніву" в Парижі вийшли… поліціянти

У Парижі пройшов "Марш гніву" - масштабна акція, організована на заклик французьких профспілок поліції. Маніфестанти пройшли від площі Бастилії до площі Республіки. Причиною невдоволення профспілок стали важкі умови праці поліцейських, які щосуботи задіяні на акціях "жовтих жилетів". Ще одним приводом є велика кількість суїцидів серед поліцейських з початку цього року. За словами організаторів, участь у марші взяли понад 15 тисяч осіб. Французькі ЗМІ пишуть, що акція може стати наймасштабнішою маніфестацією поліцейських за останні 20 років.

ІРАК: В столиці запроваджено комендантську годину

Багатотисячні антиурядові виступи проходять по всьому Іраку. Жертвами зіткнень і заворушень стали щонайменше семеро людей. Поранених - понад 400. Маніфестації проти безробіття, корупції і поганих умов життя стартували 1 жовтня в Багдаді і спочатку носили мирний характер. Хвиля протестів швидко охопила інші міста. Демонстранти намагалися блокувати дороги і штурмувати держустанови. Для їх розгону поліція застосувала сльозогінний газ і вогнепальну зброю. У столиці, а також в деяких інших великих містах, з четверга введена комендантська година. У ряді провінцій обмежений або повністю перекритий доступ в інтернет. За рішенням міністра оборони все військові частини приведені в режим підвищеної боєготовності. Протестувальники вимагають відставки уряду під гаслом "арабської весни" 2011 року - "Народ хоче падіння режиму".

ІНДІЯ : ПАКИСТАН: Через повінь загинуло понад 160 людей

Щонайменше 161 людина загинула від повеней в Індії та Пакистані, де розпочався сезон мусонів. Влада евакуювала тисячі людей до безпечніших місць після сильних злив, що спричинили спустошення в декількох частинах країни. Затоплені також будинки, магазини, лікарні та школи. “Опадів, що надійшли до цього часу, на 10% більше, ніж норма, яка є найвищою за останні 25 років”, — повідомили у метрологічному відомстві в Індії. Повідомляється, що сильні дощі можуть спровокувати зсуви у найближчі п’ять днів.

ООН: В світі викидають 1,3 млрд тонн продуктів харчування

У світі щорічно виробляють близько 4 млрд тонн продовольства, і цього могло б вистачити на всіх жителів планети, якби продукти харчування раціонально використовувалися і розподілялися. Як повідомляє ООН, за даними Всесвітньої продовольчої програми, на смітнику виявляється третину всіх продуктів харчування на планеті. Світова економіка таким чином щорічно втрачає близько трильйона доларів. Тим часом у світі голодують 820 мільйонів людей і їх число щорічно зростає. Співробітники Всесвітньої продовольчої програми закликають власників ресторанів і магазинів, а також пересічних громадян дбайливо ставитися до продуктів харчування, не купувати зайвого і не викидати їжу, яку ще можна "врятувати".

ПІВДЕННА КОРЕЯ: Перші жертви тайфуна "Мітаг"

Чотири людини стали жертвами негоди в Південній Кореї, на яку обрушився тайфун "Мітаг". Днем раніше він накоїв лиха на Тайвані, приніс на острови ураганний ветер і зливи. У ряді городів були закриті навчальні заклади. На островах Чеджудо і в інших районах Республіки Корея було евакуйовано понад півтори тисяч людей. Авіакомпанії відмінили більше 300 рейсів. В деяких районах тайфун Мітаг спричинив зсуви грунту. На місцях працюють служби порятунку.

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: Боттічеллі піде з молотка

Останню картиню пензля Сандро Боттічеллі з приватної колекції виставлено на продаж в Лондоні. Портрет Михайла Марулло, грецького вченого епохи Відродження, був написаний італійським живописцем в 1500 році. З 2004 року ця робота перебуває в оренді в музеї Прадо в Мадриді. Іспанський уряд визнав картину "культурною спадщиною", що може ускладнити її продаж за кордон. Ціна картини Боттічеллі, по якій та буде виставлена на продаж близько 30 млн доларів. Іспанські власті можуть запропонувати свою ціну, якщо хочуть, щоб портрет залишився в музеї Прадо.


Автор: nikolaev
Прочитали - 220
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать