Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ОДЕСА: Засідання Асоціація міст України

ОДЕСА: Засідання Асоціація міст України

11-05-2018, 17:48
ОДЕСА: Засідання Асоціація міст України Ассоціація міст України за підтримки USAID провела засідання в будівлі Одеської міської ради з головами міст Одеської області та головою Одеської міської ради Геннадієм Трухановим.


В ході засідання були розглянуті актуальні питання розвитку та реформування місцевого самоврядування в процесі децентралізації, об'єднання територіальних громад. Одним із ключових питань засідання було збереження основних принципів децентралізації влади на місцях і протистояння буксування цього процесу різними методами з боку центральної влади. Одеський міський голова зауважив що сьогодні в процесі децентралізації такий орган як Ассоціація міст України - є одним з найважливіших інструментів відстоювання інтересів міст у парламенті.


Також було розглянуто багато важливих питань, таких як: монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті, відміна пайової участі, механізм відшкодування субсидій з держбюджету та інші. Було також піднято питання допомоги з боку Ассоціації у прийнятті оновленої стратегії розвитку морських портів України. "Нас практично відрізали на законодавчому рівні від портів" - заявив голова Южненьської міської ради Володимир Новацький в ході засідання. Саме тому Южний став ініціатором недавньої зустрічі 13 міст України в яких є морські порти.


Портові міста виступили за об єднання зусиль за для розвитку морських портів і міст. Дуже актуальною проблемою для маленьких міст сьогодні є також наповнення бюджетів за рахунок податку на прибутки, який уходить до центру. Михайло Бухтіяров, Біляївський міський голова, зазначив, що районний центр на сьогодні втратив більше 2-х мільйонів гривень через реорганізацію налогової та поліції. Теж саме стосується й податку на нерухомість який не працює так, як повинен працювати, наповнюючи бюджет маленького містечка, причина - непорозуміння співпраці з фіскальною службою.


З фіскальною службою не можуть знайти ладу і багато територіальних громад. Балтська ОТГ, також зауважила відсутність інформації, та допомоги від Ассоціаціі по роботі с фіскальними службами. АМУ в свою чергу, зазначила, що розробила такий інструмент як фіскальний реэстр - і вже заручилась підтримкою міністерства фінансів, віддати частково повноваження на місця, зазначив Олександр Слобожан. Нагадаємо що на теперішній час в рядах Ассоциації міст України 674 члена, а з періоду початку 2018 року додалися 102 нових члени. И це не тільки великі міста. Вплив Ассоціації на рішення Кабміну набуває сили. При цьому голова одеської міської ради Генадій Труханов, є членом правления Ассоціації і керівником її регіонального управління.


Автор: nikolaev
Прочитали - 778
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать