Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ОДЕСА: 19 - сесія Одеської областної ради

ОДЕСА: 19 - сесія Одеської областної ради

13-06-2018, 17:16
ОДЕСА: 19 - сесія Одеської областної радиПочавшись майже з двогодинним запізненням, сесія не ніяк не могла перейти до затвердження порядку денного. Присутні 63 депутата і головуючий - керівник Одеської обласної ради Анатолій Урбанський очікували допоки всі претензії депутатів опозиційного блоку до голови обласної адміністрації Максима Степанова будуть розглянуті і проголосовані. Спектр порушених ними питань поширювався від законності призначення художника Олександра Ройтбурда на пост директора Художнього музею, до критики глави області за недостатню кількість звітів і відсутністю уваги до питань розвитку культури. На що Максим Степанов відповів, що готовий всіляко допомагати культурі, нажаль, скудність обласного бюджету усі ці пориви зводить нанівець. Для цього треба переглядати бюджетний кошторис програм з медицини, або з соціальних програм.Зрештою, наболіла проблема реконструкції північної стіни Білгород-Дністровської фортеці стала кульмінацією суперечки. За словами депутатів - опозиціонерів, раніше в облдержадміністрації заявляли про наміри направити в поточному році близько 7 мільйонів гривень на ремонт фортеці, і в даний час підрядник вже виконав в борг роботи на півтора мільйона гривень і готовий закінчити роботи до кінця року, але потрібно знайти гроші. Опозиція висунула пропозицію перекинути на ці потреби кошти з регіональної програми "Електронна Одещина". На що голова обласної ради Анатолій Урбанський назвав такі пропозиції популізмом.


За словами Анатолія Урбанського, робота над реконструкцією північною стіною триває, хоча і не так як всім би хотілося. І хоча підрядник дістався у спадок з минулої каденції і Облдержадміністрація доведе розпочате до кінця в будь-якому випадку. Зазначимо, що депутати 53-ма голосами підтримали внесення змін до програми розвитку туризму і курортів в Одеській області на 2017-2020 роки. При цьому 100 тис грн планують витратити на 20 покажчиків, інформаційних щитів та знаків на туристичні та екскурсійні маршрути. Стільки ж направлять на просування регіонального туристичного веб-порталу в пошукових системах і соціальних мережах. Ще 150 тис грн витратять на карти, буклети та іншу поліграфію. 350 тис грн виділять на розробку і підтримку двох мобільних додатків і інтерактивної карти. Крім цього, понад 3 млн грн піде на розробку програм розвитку Дунайського, Білгород-Дністровського, Нижньодністровського туристичних субрегіонів. Частина цієї суми витратять на розвиток Куяльника як курорту державного значення. Також в ході сесії депутати одностайно підтримали звернення депутата Ірини Ковалішз приводу ситуації навколо Лермонтовського санаторію.


Депутат запропонувала внести до порядку денного питання про передачу Лермонтовки з державної власності в комунальну. Голова обласної ради Анатолій Урбанський попросив депутатів підтримати це питання, що і зробили 60 депутатів. В кінці сесії також було підтримано рішення включити пам'ятник на території Лермонтовського санаторю до фонду національної спадщини


І ще одним спірним питанням стала пропозиція про надання пільг на орендну плату храму УПЦ Київського патріархату. Опозиція назвала релігійну громаду парафії ім.Святого Георгія Побідоносця розкольницькою, яка не заслуговує ніяких пільг від держави. Це викликало шквал емоцій депутатів і голови обласної ради. Анатолій Урбанський навіть був змушений оголосити перерву аби вгамувати емоцій. При цьому заступник голови Обласної ради Юрій Дімчогло звернув увагу депутатів, що церква, про яку йшла мова, є офіційно зареєстрованою громадською організацією.


В цілому за прийняття рішення проголосували 44 депутата "за" і 5 проти, 20 утрималися. Анатолій Урбанський особисто подякував депутатам "за те, що ми не вбиваємо ще один клин в розкол суспільства, а зробили те, що вимагає від нас наша робота". Також одним з рішень 19-ї сесії було рішення підтримати проект про об'єднання професійно-технічних училищ в області зі збереженням відділень, але створенням єдиного центру і назви навчальних закладів - задля того аби зберегти максимально навчальні заклади. Це рішення депутати прийняли одноголосно. Крім того, відбулася і кадрова ротація. Заступник екс-голови ОДА Михайла Саакашвілі і радниця президента Марія Гайдар офіційно склала депутатські повноваження. Її рішення про дострокове складення повноважень підтримали 54 депутати. Утворену вакансію в облраді займе наступний за списком депутат від «БПП» журналіст і гендиректор одного з телеканалів Юрій Басюк.


Автор: nikolaev
Прочитали - 221
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать