Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ОДЕСА: Німці в Україні: історія і культура»

ОДЕСА: Німці в Україні: історія і культура»

29-08-2018, 17:22
ОДЕСА: Німці в Україні: історія і культура» На виставці «Німці в Україні: історія і культура», що у ці дні проходить у міському історико – краєзнавчому музеї представлено понад 300 унікальних документів, фотографій і карт, які охоплюють період від 10 ст. до середи 20 сторіччя, і ніколи раніше не друкувалася в печаті.


Першими переселенцями з Європи були не тільки вихідці з німецьких князівств, а й голландці, шведи, австрійці та французи. Першою губернією, що прийняла німецьких переселенців з Франкфурта-на – Майні стала Чернігівщина у 1767 році. Тут вони заснували 5 землеробських і одну ремісничу колонії. Потім під Єлисаветградом та на Хортиці. Незабаром, на картах Причорномор’я, Криму та Волині з’явилися поселення Баден, Блюменфельд, Ватерлоо, Гросс-Лібенталь, Люксембург, Мюнхен…За переписом населення у 1897 році, велика діаспора біля 11 тис. німців - мешкала в Одесі.


Історико-краєзнавчий музей – це місто, де зосереджено минуле, історія краю, розповідь про різні народи. Збір документів, експонатів, речей завжди пов’язано з історією конкретної людини чи сім’ї. В цей день музей також отримав подарунок від ще однією національної меншини – гагаузів, які, як і німці, жили в Бессарабії, збагачуючі її культуру, традиції. Сімейну реліквію – стіл «софра» та маленькі стільці були подаровані музею від Надії Кюлафли, яка багато років мешкала у німецькому селі Красне Тарутинського району.


Збереження пам’яті – найважливіша роль майбутнього покоління і Одеський краєзнавчий музей всіляко сприяє цьому збереженню, незважаючи на національність. Виставка «Німці в Україні: історія і культура» тому яскравий приклад. Одесити та гості міста зможуть з нею познайомитись до 10 вересня.


Автор: nikolaev
Прочитали - 723
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать