Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ОДЕСА: 100 років української марки

ОДЕСА: 100 років української марки

9-10-2018, 20:02
ОДЕСА: 100 років української марки Перші українські марки з’явились ще за часів Української Народної Республіки, у 1918 році. Серед авторів таких марок — відомі українські художники Антон Середа, Микола Івасюк та Георгій Нарбут. Найбільше оригінальних малюнків для українських марок створив художник-графік Георгій Нарбут. На одній з найвідоміших за часів УНР українських марок була зображена дівчина у віночку — алегоричний образ молодої України. Вона входила до першої серії марок, яку друкували з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою».

Цікаво, що до 1923 року використовувались не тільки власні марки. На той час в обігу залишались і марки Російської імперії, однак за наказом Центральної Ради на них ставили відбитки. На жаль, Українська Народна Республіка проіснувала недовго, а з моменту приєднання України до Радянського Союзу Україна не випускала власних марок більше 70 років.

Марки України як незалежної держави почали друкуватись лише у 1992 році. Перші стандартні марки України, що з'явилися 16 травня і 17 червня 1992 року, також містили малюнок-алегорію «Молода Україна», створений Георгієм Нарбутом для марки УНР у 1918. Це саме зображення з’явилось і на ювілейних марках до 100-річчя з випуску першої української марки.


Автор: nikolaev
Прочитали - 257
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать