Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ОДЕСА: Завершився 19-й прикордонний Форум

ОДЕСА: Завершився 19-й прикордонний Форум

9-11-2018, 20:21
ОДЕСА: Завершився 19-й прикордонний Форум Голови прикордонних відомств України, Туреччини, Болгарії, Румунії та Грузії, в ході 19-го Чорноморського форуму в Одесі, підписали меморандум про співпрацю для підвищення рівня безпеки в Чорноморському регіоні. В ході заходу сторони були розглянули питання підвищення рівня обміну інформацією, відпрацювання моделей можливих ризиків у Чорному морі та морської безпеки, а також розробки загальної системи профілактики раннього виявлення незаконних дій.

Один з пунктів стосувався створення програмного продукту «Чорноморське Торнадо», роботу над яким вела румунська сторона. Проект дозволить підключення національних Систем керування рухом суден та в онлайн режимі відстежувати переміщення підозрілих суден. Програма вже частково апробована в рамках Форуму під час міжнародних навчань «Чорноморський Яструб». Зазначалося, що ці навчання в наступному році також пройдуть з використанням розробленої програми.

Учасники Форуму заявили про свою готовність сприяти подальшому прикордонному співробітництву в Чорноморському регіоні з метою зміцнення регіональної безпеки. Крім того, вони підтримали позицію України про необхідність дотримання всіма сторонами норм міжнародного права в чорноморському басейні.

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал підкреслив, що українські фахівці докладуть максимум зусиль для подальшого розвитку стратегічного партнерства.

Крім того, в процесі обговорення питання головування у Форумі протягом 2020 року очільник українського прикордонного відомства повідомив про неможливість брати участь у заходах на російській території, яка є країною агресором і раніше висловила готовність прийняти Форум. Саме тому Україна запропонувала розглянути інший порядок, після якого подальше головування перейде до Туреччини.
Відмітимо, що 19-та щорічна зустріч керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн Чорноморського регіону відбулася в атмосфері розуміння, взаємної довіри та поваги до інтересів кожної зі Сторін.


Автор: nikolaev
Прочитали - 201
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать