Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ОДЕСА: Радіодиктант національної єдності

ОДЕСА: Радіодиктант національної єдності

9-11-2018, 20:21
ОДЕСА: Радіодиктант національної єдності Одеса, разом з усією країною долучилася до написання радіодиктанту Національної єдності. Флешмоб з перевірки грамотності пройшов на честь Дня української писемності та мови, якій відзначується 9 листопада. У всеукраїнському заході взяли участь школярі, студенти, викладачі, громадські активісти та всі, хто любить українську мову.

Диктант транслювався по радіо, телебаченню та через мережу Інтернет. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко. Надіслати свій результат на перевірку можна протягом двох днів звичайною або електронною поштою. Для цього написаний від руки диктант потрібно відсканувати або сфотографувати. Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, підготував та продиктував текст, що не містить суперечливих орфограм або авторських знаків пунктуації. 11 листопада він буде опублікований на сайті “Українського радіо” для самоперевірки. Цього року пізнавальний текст мав назву “Крила України”.

Радіодиктант проводять у багатьох навчальних закладах України, але долучитися до флешмобу може будь-хто, без жодних обмежень за віком. Для цього достатньо мати під рукою аркуш паперу та ручку. Також можна облаштувати власну локацію та таким чином стати співорганізатором флешмобу. До написання диктанту долучились і учасники Українського клубу Одеси, які регулярно проводять заходи, присвячені популяризації української культури та мови.

У 2017 році у написанні диктанта взяли участь майже 29 тисяч учасників, з яких 123 людини не припустилися жодної помилки й стали переможцями. Нагадаємо, що офіційне гасло цьогорічного заходу - “пишемо разом”. Метою диктанту є не тільки перевірка грамотності, але і підвищення національної свідомості та єднання українців навколо мови.


Автор: nikolaev
Прочитали - 251
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать