Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Презентація проекту реконструкції Літнього театру

Презентація проекту реконструкції Літнього театру

10-01-2019, 10:33
Презентація проекту реконструкції Літнього театру В кінозалі Одеської Міської ради відбулась презентація передпроектних пропозицій по Літньому театру Міського саду. За ініціативи волонтерів та архітекторів міста громадськості і депутатам було презентовано детальний план будівництва зони відпочинку, паркової зони та місць де одесити зможуть проводити вільний час без використання комерційних об'єктів. Саме так на думку волонтерів одесити бачать майбутнє Літнього театру, спір про який відбувається вже другий рік поспіль.

Літній театр у Міському саду має бути відкритим простором для відпочинку - саме таким бачать його майбутнє одесити. Группа волонтерів, небайдужих громадських діячів, та мешканців прилеглих до Міського саду будинків оприлюднили результати соціологічного дослідження незалежної компанії "Моніторинг", яка зробила якісний зріз думки одеситів стосовно багатостраждальної території. Під час презентаційної дискусії опитування стало зрозуміло наскільки одесити люблять своє місто і особливо центральну його частину і зокрема Міський сад.

Літній театр, на думку опитуваних, є невід'ємною частиною Міського саду, та з урахуванням законного статусу даної території як пам'ятки садово-паркового мистецтва, об'єкта культурної спадщини і природно-заповідного фонду має залишатися громадським місцем, і ні в якому разі не має бути комерційним. Таку думку висловили 47 % опитуваних. У зв'язку з таким результатом було висунуто пропозицію щодо створення на території Літнього театру зони паркового відпочинку.

Проект молодого архітектора передбачає задовольнити потреби одеситів, які бажають усамітнитись у центрі міста в тіні дерев. Тут можно буде як насолодитись парковою зоною, так і поспілкуватись з друзями, полежати на пересувних меблях чи навіть на газоні. Буде місце і для молодих талантів які бажають виступити для своїх друзів у невеликій кількості, чи подивитись фільм на одній зі стін Літнього театру. Згідно з попереднім опитуванням волонтерів за концертний майданчик під відкритим небом виступили також 44% респондентів.

Треба зазначити, що під час презентації у присутніх в залі виникло багато питань до спікерів та порівняння пропозицій з попереднім презентованим проектом Дмитра Шпінарьова, який було представлено в міськраді наприкінці минулого року. Згідно з цим проектом в Літньому театрі було запропоновано будівництво концертного майданчика на 1300 місць, розташування точок громадського харчування і створення внутрішнього додаткового проїзду до Літнього театру з боку вул. Гаванної або Преображенскої через дворову територію сусідніх будівель. Але проти цього проекту виступили мешканці прилеглих.

Нагадаємо що запеклі спори навколо майбутнього цієї площадки відбувається вже не перший рік і каменем зіткнення громадських інтересів та міста є також власник будівлі що орендує ей участок землі ще з 2016 року. Сам представник компанії “Солінг” також був присутній на засіданні, та виразив своє обурення громадським підходом та проектами паркової зони без врахування інтересів компанії.

Тож на думку оренатора, поки місто чи громадські діячі не компенсують витрати компанії, ні про який парк не може йти мова. А вже потім треба мати відносини з містом, міняти документацію території та приймати до уваги будь-які проекти. Поки що справа Літнього театру та компанії - арендатора знаходиться у суді, а громадські обговорення проектів тривають.


Автор: nikolaev
Прочитали - 134
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать