Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Школа Столярського опинилася на грані закриття

Школа Столярського опинилася на грані закриття

10-01-2019, 10:39
Школа Столярського опинилася на грані закриття"Через недотримання правил пожежної безпеки школу Столярського можуть закрити" - така інформація з'явилася в соціальних мережах. Її опублікували схвильовані батьки учнів однієї з найстаріших та популярних музичних шкіл України. Наскільки реальною є загроза закриття і що відбувається з протипожежною системою безпеки в школі ім. Столярского- з'ясовували наші кореспонденти.

Ще в середині літа в музичній школі ім. професора Столярського пройшла перевірка. Службами ГСЧС України було зафіксовано ряд порушень, у тому числі пожежної та техногенної безпеки. У школі відсутня протипожежна сигналізація, в зв'язку з чим було винесено припис, і як наслідок - рішення Одеського адміністративного окружного суду про призупинення навчального процесу в школі. Стурбовані батьки учнів, а також дирекція школи намагаються знайти вихід із складної ситуації. Головна проблема полягає в тому, що школа ім. Столярського безпосередньо підпорядковується Міністерству культури України.

У минулому році, згідно приписів ГСЧС, був розроблен кошторис на установку системи протипожежної сигналізації та системи пожежогасіння. Ціна питання близько 3 мільйонів гривень - ця сума складена з урахуванням загальної площі навчального закладу і інтернату в 6000 кв. м. За словами директора школи ім. Столярського Євгена Лисюка, запит до Мінкультури був, але в Міністерстві фінансів при розподілі бюджету кошти не передбачили.

Дирекція школи готує скаргу до Одеського адміністративно-апеляційного суду. 12 січня закінчується термін апеляції. А поки школа працює в установленому навчальному режимі. Сьогодні в школі ім. Столярського, заснованої ще в 1933 році- навчаються 400 учнів, 65 з яких живуть в інтернаті. З 10 -го січня після канікул тут планують поновити навчальний процес. У школі демонструють мінімальний набір засобів, якими можна скористатися в разі надзвичайної ситуації - це дзвінки оповіщення та протипожежні вогнегасники. Однак всі розуміють - сучасна система протипожежної безпеки з гідрантами потрібна перш за все.

За словами директора школи, небезпеки для життя учнів нинішній стан школи не представляє. Зовнішній та внутрішній стан будівлі, до речі пам'ятки архітектури - задовільний, і якщо вже проводити ремонтно-реставраційні роботи, то тільки зі будкомпанією, що має спеціальну ліцензію. На даний момент навчальні класи, коридори і підвали школи-сухі і не захаращені, з оновленими системами опалення та електропроводки. Всі розетки в приміщеннях знаходяться під персональною відповідальністю викладачів.

Не стоїть осторонь і влада міста. Керівниця профільного департаменту, попри складну судово-юридичну ситуацію запевнила, що міська влада прикладає максимум зусиль, аби знайти вихід у найкоротшій термін.

Батьки, викладачі і самі учні сподіваються на швидку появу в їх улюбленої школі сучасної системи протипожежної безпеки, і школа Столярського продовжить виховувати та навчати гідних послідовників знаменитих випускників - Давида Ойстраха І Єлизавети Гілельс та інших. Так, юний саксофоніст Віталій Мазур, навіть під час канікул готується до шкільних іспитів і міжнародного конкурсу саксофоністів в Андоррі, наповнюючи чарівними звуками свого інструменту шкільні класи та коридори - підтверджуючи відому істину про те, що мистецтво - вічно!


Автор: nikolaev
Прочитали - 222
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать