Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Музей Реріха знайомить з творчістю Григорія Крижевського

Музей Реріха знайомить з творчістю Григорія Крижевського

14-01-2019, 15:53
Музей Реріха знайомить з творчістю Григорія КрижевськогоВиставка, присвячена 100-річчю заслуженого художника України, живописця та графіка Григорія Крижевського проходить у виставковій залі одеського дома-музею імені Реріха. Григорій Крижевський належить до того покоління художників, яке визначило обличчя мистецтва минулого століття. Творчі роботи митця постійно виставляються на багатьох художніх виставках як в Україні, так і за її межами.

Григорій Крижевський народився і здобув художню освіту в Харкові. Тим не менш, саме в Одесі, куди він був призначений директором художнього училища, він сформувався як художник. До переїзду до Південної Пальміри були складні часи Великої Вітчизняної війни та служба у танкових війсках, що також вплинуло на творчий погляд Крижевського. Саме в Одесі яскраво виявився талант художника. Він щиро закохався в чудове місто біля моря, яке згодом стало містом його долі. Тема романтики моря і моряків знайшла своє втілення в картинах. Море Крижевський палко кохав все життя. Кожен свій день він починав із зустрічі сходу сонця на березі моря. Свідоцтво цієї любові - сотні морських пейзажів.

Значне місце в творчій спадщині митця займає натюрморт. Сам автор вважає цей жанр справжньою школою майстерності. Також Крижевський був майстром портрета. Він писав людей здебільшого близьких йому за духом, цікавих, гострохарактерних- від видатних художників - до членів своєї родини - згадує донька художника.

Твори художника привертають увагу глядачів своєю яскравою творчою манерою, мажорним напруженим кольором, загальним життєлюбним настроєм, енергійним мазком, високою культурою і вишуканістю фактури поверхні живопису. Понад 40 років стояв Григорій Зіновійович Крижевський за мольбертом. У будь-яку пору року, за будь-якої погоди можна було побачити художника за роботою на природі - під снігом і дощем, під спекотним сонцем і серед осіннього туману - він невтомно працював. Творча спадщина художника величезна. Сотні творів розійшлися по всіх континентах ще за життя художника. 45 музеїв в Україні і за її межами мають в своїх колекціях його твори. Його картини продають найпрестижніші аукціонні дома і галереї Європи і Азії. Пішов Григорій Крижевський з життя в розквіті творчих сил, сповнений задумів, планів, ідей.

Життя художника не закінчується з його відходом у вічність. Залишаються твори, в яких втілена душа ТВОРЦЯ, яку він заповів своїм нащадкам. За свою творчість неодноразово був нагороджений державними орденами і медалями, Дипломом Академії мистецтв СРСР, Почесними грамотами Верховної Ради України та СРСР. Ім'я Григорія Крижевського увічнено на меморіальних дошках в Одесі і Харкові, внесено до енциклопедії та довідники. Зокрема, до Всесвітньої енциклопедії художників ХХ століття, яка видається у Німеччині.


Автор: nikolaev
Прочитали - 322
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать