Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Виставка Бориса Смирнова-Русецького в музеї ім. Реріха

Виставка Бориса Смирнова-Русецького в музеї ім. Реріха

23-01-2019, 17:27
Виставка Бориса Смирнова-Русецького в музеї ім. РеріхаУ музеї ім. Реріха проходить експозиція робіт одного з представників - художників Срібного століття - Бориса Смирнова-Русецького. В цьому році художнику, вченому, учневі Миколи Реріха - мало б виповнитися 114 років. Борис Смирнов-Русецький все життя дотримувався принципу свого великого вчителя - “Чисте мистецтво - достовірне повідомлення променистого явища Духа. Через мистецтво маєте Світло!” Виставку відвідали наши кореспонденти.

БОРИС ОЛЕКСІЙОВИЧ СМИРНОВ-РУСЕЦЬКИЙ пройшов життєвий шлях довжиною майже століття. Зустріч майбутнього художника з Миколою Костянтиновичем Реріхом і його сім'єю визначила весь його життєвий шлях, сформувала Духовний стрижень, визначила сенс життя в Духовному спрямуванні до Великого служіння. Група художників, до якої входив Смирнов-Русецький, була об'єднана ідеями єдності світобудови і космічного пориву і мала назву «Амаравеллі», - що в перекладі з санскриту означає «паростки Безсмертя», або «Берег Безсмертя».

Під такою назвою ця група, разом зі Смірновим-Русецьким виставляла свої роботи в залах Нью-Йорка і Чикаго в 1927 та в 1928 роках на запрошення Миколи Реріха. Полотна художників групи «Амаравеллі» мали успіх у глядачів та критики, а сама група згодом стала одним із перших Реріхівських товариств на території колишнього СРСР.

Однако влада тих часів розглянула цю группу як гурток “антикомуністичного” та релігійно-містичного спрямування. У 1941 році художника заарештували і посадили за грати на довгих 10 років за "антирадянську пропаганду" і "зв'язок з емігрантом" Миколою Реріхом. Смирнов-Русецький був реабілітований лише в 1956 році.

Усі випробування, страждання, перенесені художником, втілилися в можливість пронести Світло Духовної інтуїції і реалізації його в своїх художніх полотнах. Працював Русецький переважно у техниці пастелі. Він відобразив у своїх картинах могутню єдність всесвіту і ніс своєю творчістю світ і спокій, гармонію і красу в життя мистецтва.

Хоча творчість Бориса Олексійовича бере свій початок у двадцятих роках минулого сторіччя, вона й досі надзвичайно сучасна. Розгадка цього феномену в тому, що світогляд художника змолоду був включений в орбіту нової космічної свідомості. Тема Космосу присутня в найреальніших земних пейзажах. Ця вражаюча цілісність бачення від маленької квітки, каміння, дерева до неосяжних космічних туманностей. І крізь реальність земного буття виникають невловимі відчуття іншого, тонкого світу. Деякі колеги називали Смирнова- Русецького "майстром прозорості."

Улюблений і головний у творчості художника жанр: фантастичний космічний пейзаж в стилі відомих робіт Миколи Реріха, але з персональним ухилом, на відміну від багатьох гімалайських сюжетів свого вчителя. На сьогоднішній день Борис Смирнов-Русецький перебуває у списку кращих художників світу. Він залишив багатющу мальовничу спадщину: близько 1800 картин і приблизно стільки ж етюдів. Його мудрість, любов до життя, до людей і до природі, світять нам з його полотен. І будуть світити до тих пір, поки не вичерпається в людині жага Краси, що допомагає їй удосконалюватися.


Автор: nikolaev
Прочитали - 216
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать