Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Електронному квитку бути

Електронному квитку бути

13-02-2019, 16:09
Електронному квитку бути В Одесі готують до впровадження системи єдиного міського електронного квітка для розрахунків за проїзд у транспорті. До такого згоди дійшла комісія міськради з питань транспорту, дорожнього господарства, зв'язку та морегосподарського комплексу, після презентації інвестором відповідного проекту. Які підводні камені та сумніви супроводжують впровадження революційної системи розрахунків дізнавалась наша знімальна група.

Единий електронний квиток - це новація для Одеси, але в деяких українських містах ця система розрахунку вже діє і доказує свою спроможність. В недалекому майбутньому систему безготівкового розрахунку впровадять і в Південній Пальмірі. Переваги очевидні - більше не потрібно буде передавати за проїзд, відволікати водія, чи згадувати, в якій кишені лежить окремий проїзний для кожного виду транспорту.

В міському транспорті не буде кондукторів – їх замінять термінали та валідатори. Але й проблемних моментів поки що вистачає. Про це йшлося в ході засідання комісії міськради з питань транспорту, дорожнього господарства, зв'язку та морегосподарського комплексу. Тим не менш, питання, яке з 2015 року неодноразово піднімалося в стінах міської ради, добігає свого логічного вирішення. На останньому засіданні постійної комісії було презентовано фінальний проект так званого е-квітка. Саме цей проект став переможцем у конкурсі.

Структура, за якою буде запроваджено єдиний електронний квиток, наразі успішно функціонує у Києві, Черкасах, та деяких інших містах. Коли саме одесити зможуть скористатися всіма перевагами е-квітка? Наразі точної дати в ході засідання комісії озвучено не було. Але деякі деталі стали відомі. Так, завдяки залученню сучасних електронних технологій, банківської карткової системи та мобільних додатків можливо буде розраховуватись за білет як карткою, так і через мобільний додаток, або придбати одноразовий квиток безпосередньо у транспорті. На кожному квітку, незалежно від його форми - віртуальної чи реальної, буде нанесений QR-код, який контролер, оснащений валідатором, зможе зчитувати і бачити чи сплачував пасажир проїзд. Проте перехід на електронну систему повинен бути поступовим - вважають розробники системи.

провадження проекту передбачає 5 поступових етапів, і розрахований на 12-15 місяців. Перші чотири будуть поділені на 90 та 120 днів. П'ятий найголовніший та найважчий, як зазначають в міськраді, адже під час нього перевізники будуть отримувати фіксовану компенсацію, сумму за перевезення пасажирів.

Планується також, що єдиний електронний квиток буде впроваджено не тільки в транспортне середовище. Проект розробив можливості для створення особистого електронного кабінету, завдяки якому можливо буде сплачувати будь які послуги та синхронізувати свої виплати з безліччю соціальних та муніципальних сервісів.

Під час презентації було проведено порівняльний аналіз роботи единого квітка за аналогічною схемою у містах мільйонниках: Києві, Харкові та Вінниці з Одесою. З таблиці стало зрозумілим, що цифри на витрати в Пальмірі дуже відрізняються від інших міст. Адже при закладених 250 мільйонах витрат на забезпечення необхідним обладнанням Одеси, у Харкові таке ж саме технічне оснащення коштувало 185 мільйонів гривень, а виручка при цьому в Одесі планується менше на 100 мільйонів.

В цілому проект передбачає достатньо багато технічних і адміністративних розрахунків. В подальшому система е-квитка повинна неодмінно привести до реорганізації і перезавантаження всієї транспортної системи міста. Проте крім депутатів міської ради впровадження єдиного квитка повинно бути схвалено і Європейським банком реконструкції та розвитку. Адже саме з цією європейською фінансовою структурою місто має кредитний договір. Але влада міста без сумніву запевняє, що цей проект буде схвалено ЕБРР, після чого планується остаточно підписати договір на реалізацію єдиного електронного квітка.


Автор: nikolaev
Прочитали - 120
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать