Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Децентралізації в житті ОТГ Одещини

Децентралізації в житті ОТГ Одещини

13-02-2019, 17:26
Децентралізації в житті ОТГ ОдещиниОдеське регіональне відділення Асоціації міст України підвело підсумки децентралізації на Одещині за 2018 рік. Під час прес конференції були озвучені реальні дії у процесі освоєння місцевих бюджетів та зроблені висновки на майбутнє.

"Що змінила децентралізація в житті ОТГ Одещини?". Питання, як зараз модно казати - дискусійне. Саме цій темі була присвячена прес-конференція в одеському офісі Асоціації міст України. До цієї організації входить майже 800 громад, і вона продовжує розширюватися. Одеське відділення Асоціації об'єднує 19 міст області та 31 об'єднану територіальну громаду. Експерти підвели проміжні підсумки виконання перспективного плану утворення ОТГ за 2018 рік, а також розповіли про зміни в законодавстві та бюджетній політиці.

Головним показником до справедливого розподілу коштів в об'єднаних громадах є саме бюджетна децентралізація. Вона передбачає передачу частки бюджету з державного на місцевий рівень. Насамперед мова йде про такий значний податок як - податок на доходи фізичних осіб, який буде зараховуватись в розмірі 60% від зібраного податку на цій території до конкретного місцевого бюджету. Також держава посилила таку складову, як місцеві податки і збори, куди віднесено такі вагомі податки як: єдиний податок суб'єктів малого підприємництва, податок на майно та податок на нерухоме майно.

Крім самих доходів місцевих бюджетів держава надає суттєву підтримку ОТГ - це такі міжбюджетні трансферти як дотації і субвенції. На сьогоднішній день це 29 субвенцій з державного на місцевий рівень.

Експерти також відзначили, що не дивлячись на явні переваги децентралізації, в Одеській області наразі все ще залишається 11 районів, в яких ОТГ відсутні зовсім. 8 з них розташовані на півдні Одеської області. Саме Болградський, Ізмаїльський, Ренійський та Саратський райони, зазначають експерти, в яких споконвіку компактно проживають представники багатьох національностей, сьогодні не квапляться до об’єднання. Місцеві мешканці побоюються, що це може спричинити закриття молдавських чи гагаузских шкіл, або взагалі до ліквідації деяких сіл та селищ. Проте в асоціації наголошують, що децентралізація спрямована тільки на наповнення та цільовий розподіл місцевих бюджетів. Та поступово, навіть в цих районах, починають розуміти переваги ОТГ, дивлячись на успішні приклади Балтського та Біляївського районів. Адже повноваження, якими наділяються ОТГ, сьогодні прирівняні майже до повноважень міст обласного підпорядкування.

Міста Одещини також не відстають від процесів децентралізації. Так Ізмаїл, за словами експертів почав процес призначення за ним статусу міста обласного значення. Таку ж ініціативу розпочало і місто Татарбунари, хоча експерту сумніваються щодо зміни статусу Татарбунар Верховною радою. Наприкінці прес-конференції Асоціація міст України відзначила також і вагомий вклад ЗМІ у висвітлення процесів децентралізації на Одещині. Подяку прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, вручили журналістці Марії Шевчук.


Автор: nikolaev
Прочитали - 126
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать