Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » 8 березня: Свято для жінок. Головна біль для чоловіків

8 березня: Свято для жінок. Головна біль для чоловіків

9-03-2019, 13:36
8 березня: Свято для жінок. Головна біль для чоловіківМіжнародний жіночий день щорічно відзначається 8 березня у багатьох країнах світу. Історично свято з'явилося як день солідарності жінок у багатьох країнах в боротьбі за рівні права і емансипацію. З березня 1975 року Міжнародний жіночий день відзначається в ООН. Після розпаду СРСР свято втратило своє політичне забарвлення і перетворився в один з неполітичних свят. Однак в Україні рік за роком з'являються ініціативи щодо скасування святкування 8 березня як пережитку комуністичного минулого. Журналісти Південної хвилі дізнавалися, що думають українці про скасування свята 8 Березня, що даруватимуть жінкам і як березневе свято впливає на економіку і бізнес.

Напередодні 8 березня на квіткових ринках Одеси, а це Соборка, Привоз, Черемушки, та інші спостерігається особливий ажіотаж. Так відбувається щорічно, і також, за словами продавців, щорічними лідерами продажів залишаються троянди, тюльпани та мімози. В Одесі ціна на троянди коливається - від 30 до 100, і навіть до 120 гривень за штуку. Великим попитом користуються весняні квіти: примула, нарцис, іриси і звичайно ж тюльпани. До речі, не дивлячись, що тюльпанів цього року у досталі - будь-яких розмірів, видів і кольорів, ціна не нижчає 20-35 гривень за штуку. В основному квіти завозять з Голландії, звідси така ціна. Букет нарцисів можна знайти по 50 гривень, іриси - 20 гривень штука, мімоза по 15-30 гривень штука. Але зараз її продають… на вагу. За словами продавців, в передсвяткові дні торгівля йшла без особливого ажіотажу. В основному люди прицінювалися.

На 8 березня існує своєрідний квітковий етикет. Флористи відзначають, що щорічно найпопулярнішим подарунком є ​​тюльпани, іриси і нарциси. Вважається, що чим молодша жінка, тим простіше має бути букет.

У переддень 8 березня чоловіки стурбовані не тільки вибором квітів, але й подарунків. для жінок. Згідно з опитуваннями соціологів, рік за роком найкращими подарунками, на думку жінок, залишаються: квіти, шоколад, духи, косметика, ювелірні прикраси з золота або срібла,
похід в спа або на масаж, квитки в театр або на концерт смартфон або планшет, романтична вечеря або похід в ресторан. А от найменше жіноча стать воліє отримати в якості березневого подарунка кухонне начиння і побутову техніку, дешеві сувеніри, м'які іграшки, канцелярські товари і кімнатні рослини.

Що ж до відношення до самого свята, то згідно з результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг», абсолютна більшість опитаних громадян (91%) не підтримують ідею скасувати свято 8 березня. Підтримують - лише 5%. Як відомо, у лютому 2017 року Інститут національної пам'яті розробив пропозиції щодо декомунізації календаря державних свят. Замість вихідного дня 8 березня було запропоновано встановити вихідний Шевченківський день (9 березня). Поки ж ініціативи залишаються лише на рівні обговорення і глобальної тривоги співвітчизників.


Автор: nikolaev
Прочитали - 155
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать