Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Літературна спадщина Володимира Нарбута

Літературна спадщина Володимира Нарбута

12-03-2019, 22:45
Літературна спадщина Володимира НарбутаПоміж колишніх керівників інформаційних служб України – прямих попередниць нинішнього Укрінформу – постать Володимира Нарбута, без перебільшень, є однією з найяскравіших. Він увійшов в історію як видатний поет, фундатор літературного руху – акмеїзму, авторитетний політичний і громадський діяч. До того, його ім’я тісно пов’язане з нашим містом. Збірник творів Володимира Нарбута у Всесвітньому клубі одеситів презентував літературознавець з Тирасполя Роман Кожухаров.

Український російськомовний поет і літературний діяч Володимир Іванович На́рбут входив до «Цеху поетів». Він народився у 1888 році, Нарбут - поет, прозаїк, один з засновників і творців нового літературного руху, який отримав назву акмеїзм. Багатющу літературну спадщину Нарбута вже багато років вивчав та збирає літературознавець з Тирасполя Роман Кожухаров. І ось до 130-річчя від дня народження, та 80-річчя від дня загибелі, а це один і той же рік - 14 квітня, Роман Кожухаров підготував“Збірку творів” Володимира Нарбута. Обсяг книги чималий і сягає 800 сторінок.

Бурхлива суспільно-політичне і літературне життя Володимира Нарбута починається після Лютневої революції: він входить в глухівську Раду, схиляючись до більшовиків, навесні 1918 року за рознарядкою партії відправляється до Воронежа за для організації більшовицької преси і видає там журнал «Сирена». В 1919 році налагоджує випуск періодичних видань на Україні, зокрема в Києві та Одесі.

Володимир Нарбут у 1920 році відряджається до Одеси, де очолює Одеське відділення УкРОСТА, редагує та видає журнали «Лава» та «Облава». Навколо постаті Нарбута об'єднуються молоді письменники, зокрема Ісаак Бабель, Едуард Багрицький, Юрій Олеша, Валентин Катаєв, Михайло Кольцов, Віра Інбер та інші. Всі вони згодом стали класиками російської літератури та залишили мемуарні спогади про Володимира Нарбута. За спогадами Надії Мандельштам, дружини поета Осипа Мандельштама, «саме з рук Нарбута одеські письменники їли свій хліб».

Володимир Нарбут також очолював журнал “30 днів” та опублікував романи Ільфа і Петрова. До 1936 року йому доводилося заробляти на життя випадковими літературними гонорарами. У жовтні 1936 року його заарештовують, а 14 квітня 1938 року він був повторно засуджений і розстріляний. Повністю реабілітовано Володимира Нарбута було лише в 1956 році.


Автор: nikolaev
Прочитали - 106
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать