Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Культура стріт-арту у місті набирає обертів

Культура стріт-арту у місті набирає обертів

14-03-2019, 22:45
Культура стріт-арту у місті набирає обертівОдеса - місто благодатне для стріт арту. Пальміра завжди надихала митців на закарбовування її вуличок та живописних будинків, а у 21 сторіччі ці самі пейзажі вже ложаться і на самі будиночки. Благо стін, яких давно не торкалася рука реставратора, в Одесі багато, тож і художникам є робота. А оку туристів приємніше бачити яскраві стіни, ніж штукатурку яка відвалюється. Та так було не завжди.

Найбільш значимий проект Олексія у місті - це найбільша фреска в Україні - результат творчості п'яти художників та близько двох місяців роботи. Розмалювати стіну площею 333 м2, та висотою у 18 метрів, художників найняв готель, що розташований на вулиці Еврейській. Це досягнення було зафіксовано в українській Книзі Рекордів ще в 2014 році і поки ще не поборено.

Арт-об'єкт отримав назву «Стіна видатних одеських персонажів». 24 героя одеських історій - вигадані і справжні, розташувалися на чотирьох «поверхах» намальованого будинку. На першому поверсі в кафе сидять Ісаак Бабель і Олександр Пушкін. Поруч ходять граф і графиня Воронцови, актриса німого кіно Віра Холодна та літератори Ілля Ільф і Євген Петров. Вище розташувалися градоначальники міста, актори та видатні постаті, є тут і письменник Михайло Жванецький. За 5 років, стіна стала вже досить відома туристам та містянам, та знаходиться у туристичних маршрутах багатьох путівників. Художники теж не залишились у забутті.

Звісно не всі проекти для одеських художників є комерційними, багато що хлопці роблять задля душі та в ім'я мистецтва. Проте культура стрит-арту поступово добирається і до великих компаній, які залюбки замовляють художників для розпису своєї площі.

На свою роботу художники дають гарантію близько 10 років, адже намагаються використовувати тільки якісні матеріали, та максимально обробляти фрески чи то мурали, лаком для довговічності. Проте чи простоять вони довше, залежить від стану будинків, а в Пальмірі це питання риторичне. У найближчих планах команди Олексія нести мистецтво до дітей та розписати стіни загальноосвітньої школі №75, а також міського психдиспансеру - не задля грошей, а задля того, щоб перехожі посміхнулись.


Автор: nikolaev
Прочитали - 97
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать