Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Творча зустріч до 105-річчя Івана Гайдаєнко

Творча зустріч до 105-річчя Івана Гайдаєнко

15-03-2019, 15:06
Творча зустріч до 105-річчя Івана ГайдаєнкоВ Одеській національній науковій бібліотеці відбулась творча зустріч присвячена 105-річчю від дня народження українського письменника-мариніста, громадського діяча, голови Одеського комітету захисту миру (з 1969 по 1994), Івана Гайдаєнка. Одеський письменник видав понад сорока збірників: статей, нарисів, повістей та оповідань. Свого часу його п'єси «За небокраєм», «Останній сигнал», «Нічні бабочки» з успіхом йшли на сценах багатьох театрів країни.

У заході під назвою «Я з вами, і ще молодий!..» взяли участь літератори, науковці, митці, державні та громадські діячі, студенти одеських вишів, та відомі одесити, які особисто знали Івана Гайдаєнка і є прихильниками його творчості. Друзі з теплотою згадували яким був письменник, адже у кожного з ним була пов'язана особиста історія знайомства, кожному він колись допоміг та залучив до важливих соціально-громадських проектів.

Сьогодні фонди Одеської національної бібліотеки дають можливість широко представити літературу та публікації у періодичних виданнях про творчість письменника. У 2013 році Валентина Гайдаєнко, донька письменника, журналіст і громадський діяч, передала ОННБ видання з власної колекції батька - унікальні світлини та його особисті речі. Серед них робочий стіл Івана Гайдаєнко інстальований його збірниками та рукописами. Є серед експонатів і улюблений роман його доньки.

Іван Петрович Гайдаєнко пройшов важкий шлях по фронтах Другої світової війни. Тема боротьби за свободу, незалежність і людську гідність, та тема моря стали головними в його творчості. Знайомити молоде покоління з ідеалами та прагненнями нашого видатного земляка і є головною метою літераторів.


Автор: nikolaev
Прочитали - 103
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать