Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » “Рекламні” суперечки тривають

“Рекламні” суперечки тривають

15-03-2019, 15:15
“Рекламні” суперечки триваютьРеклама, як казав польський сатирик Хенрік Ягодзиньский, - це двигун. Двигун торгівлі, послуг, зараз - ще й політики. Реклама це - гроші. Гроші великі. А там, де гроші, там завжди складні стосунки. І як не намагалися ці рекламно-грошові стосунки укласти бодай хоча б в якійсь рамки, робити це дедалі складніше. Не дійшли згоди з цього питання і на громадських слуханнях щодо Правил розміщення зовнішньої реклами в Одеса в нової редакції, які розробив виконавчий комітет міської ради. Слухали суперечки сторін і наші кореспонденти.

У громадських слуханнях з приводу нової редакції Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одеса прийняли участь 110 зареєстрованих учасників. Серед них - представники фірм-операторів зовнішньої реклами, в тому числі представники «Асоціації зовнішньої реклами України», власники рекламних конструкцій, а також депутати міськради, експерти, представники громадських організацій та ЗМІ.

Чинні правила були прийняті ще у квітні 2008 року. А це означає, що більшість пунктів та вимог за 11 років застаріло та потребувало корегування відповідно реальної цінової політики, яка сьогодні склалася на ринку послуг.

У лютому 2019 року управління реклами одеської міськради підготувало проект, який вже пройшов регуляторні узгодження. Протягом місяця, з моменту публікації проекту, приймалися пропозиції і зауваження від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань. За словами начальника міського управління реклами Віктора Панасюченко, відбулися консультації з місцевими бізнесменами, та був укладений договір з Економічним університетом, який підготував обґрунтовану формулу розрахунку орендної плати. Також проводились консультації з іншими містами. Проект затвердив юридичний департамент Одеської міськради, а нова редакція правил представлена на розгляд виконавчого комітету.

У 2019 році виконавчий комітет очікує підвищення ефективності розміщення зовнішньої реклами у центральній, історичній частині Одеси, забезпечення контролю за оновленням та реконструкцією рекламних засобів, покращення естетичного вигляду та благоустрою міста, усунення конструкцій які втратили економічний та маркетинговий інтерес, а також збільшення надходжень у бюджет міста від зовнішньої реклами.

Однак, деякі питання визвали суперечки між виконавчим комітетом і підприємцями - учасниками ринку реклами. На думку підприємців та громади, пропонована для затвердження нова редакція Правил містить ряд недоліків, а саме: відсутні прозори схеми узгоджень. В нових Правилах змінена формула розрахунку плати за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності врозріз з нормами Закону "Про рекламу" та розпорядженням Кабінету Міністрів України . Змінені поняття "тариф" та "базова плата", замість прозорості та зрозумілості нові правила посилюють заходи впливу на підприємців - учасників ринку реклами: розміри штрафів збільшені до 2000% від раніше передбачених. Крім того не дуже чітко виписаний представлений механізм і періодичність стягнення штрафів, та не вказані терміни виконаних розпоряджень. В нових правилах не прописані поняття "технічний", "санітарний" і "художньо-естетичний вигляд конструкцій"

По словам учасників громадських слухань підприємців - учасників ринку реклами, вони на 60% наповнюють бюджет міста, забезпечують нові робочі місця, розвивають соціальну інфраструктуру міста та беруть участь у благоустрої Одеси.

Підприємці спробували провести конструктивний діалог з представниками міської влади, вимагаючи доопрацювання нової редакції Правил.

В ході обговорення проекту присутні внесли цілий ряд пропозицій і побажань, а сам проект було вирішено відправити на доопрацювання. Після аналізу робочою групою внесених пропозицій і подальшого коригування, проект буде винесено на чергові слухання, про дату яких буде повідомлено додатково.


Автор: nikolaev
Прочитали - 156
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать