Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Мистецтво, яке належить народу

Мистецтво, яке належить народу

15-03-2019, 15:25
Мистецтво, яке належить народу "Мистецтво належить народу". Саме цю цитату одного з одіозних політиків минулого сторіччя взяли за назву організатори виставки, що відкрилася у музеї приватних колекцій ім Блещунова. На виставці представлені роботи яскравих представників соцреалізму Мойсея Муцельмахера і Діни Фруміної. Побувала на виставці робіт двох наших земляків і знімальна група Південної хвилі.

Творчість двох відомих одеських художників Мойсея Муцельмахера і Діни Фруміної - картини яких представлені в одеському музеї ім. Блещунова, охоплює практично усе 20-те століття. Ця виставка - результат колективної взаємодії дослідників Історико-краєзнавчого та колекціонерів Одеського муніципального музею особистих колекцій імені Олександра Блещунова. Цікаво, що Мойсей Давидович Муцельмахер - найперший голова Одеської обласної Спілки художників України, був в Одеському художньому училищі педагогом майбутньої гранд-дами південної вільної палітри Діни Михайлівни Фруміної.

Роботи цих двох знакових фігур в образотворчому світі Одеси вважають "культурним надбанням нашого міста". Як казали під час відкритті виставки одеські мистецтвознавці, від значущості особистості залежить той внесок, який кожен вносить в життя і в професію. Два представлених художника чесно виконували свою місію педагога, навчаючи азам професії, передаючи творчі знання, традиції живопису одеської школи.

Назва виставки - «Мистецтво належить народу» - це той лозунг, за яким жила країна епохи СРСР у ХХ столітті - більшу частину часу свого існування.

Владі зручно було від імені «народу» направляти малозрозумілі їм творчі процеси в потрібне русло, нагороджуючи слухняних і караючи за «відхилення від лінії партії». У цих умовах творчим людям не просто було створювати живу атмосферу, ставити і вирішувати професійні завдання, розвивати нові напрямки, зберігаючи при цьому багаті традиції минулого. Переважаючими в творчості Мойсея Давидовича Муцельмахера були етюди з натури, в яких відображені безпосередність живого сприйняття природи, образність вираження і велика майстерність. Багато робіт автора не збереглися, але кілька монументальних робіт - як приклад соцреалізму - вдалося донести до нащадків і представити на виставці, як картина - "Бій червоногвардійців з гайдамаками на одеському залізничному вокзалі". Роботи Мойсея Муцельмахера виділяють точний малюнок, чудово пророблена світлотінь і тонкий, стриманий колорит. Живопис Діни Фруміної порівнювали з поезією Анни Ахматової. В її картинах завжди звучала чиста, ніжна мелодія, зігріта теплотою людського серця. В цілому, роботи цих двох представників творчої історії Одеси - це висока майстерність, глибина думки і почуття, велика художня правда, - і все це донині високо цінується у професійних колах.


Автор: nikolaev
Прочитали - 118
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать