Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » Міську лікарню №3 планують об'єднати з ГКБ №5

Міську лікарню №3 планують об'єднати з ГКБ №5

20-03-2019, 20:26
Міську лікарню №3 планують об'єднати з ГКБ №5Медична реформа в Одесі триває. Але чи у той бік? Звістку про плани об’єднати міську кардіолікарню №3 з лікарнею №5 з тривогою сприйняли фахівці обох лікарняних закладів. Співробітники та громадські працівники побоюються скорочень штату, та появи нових багатоповерхівок на території біля парку Шевченко. Нагадаємо, що лікарню №3 імені Людмили Алейнікової, ліквідують як юридичну одиницю. Таке рішення було прийняте ще на січневій сесії міської ради. Хвилі від такого рішення допливли берега в кінці березня. Розповідають наші кореспонденти.

20 березня представники громадські працівники лікарні №3 повідомили пресі про свої побоювання щодо подальшої долі. Цього року її планують фактично ліквідувати - в рамках медичної реформи не може існувати вузькопрофільна медустанова. Учасники зборів побоюються, що за подібним об’єднанням можуть ховатися й інші мотиви - територія лікарні розташована на так званому “золотому” клаптику землі біля парка Шевченка, і це вже давно цікавить потенційних забудовників.

За словами активістки Ірини Потоцької, як тільки стало відомо про майбутню ліквідацію лікарні, був направлений запит до депутата міськради. Через нього громадські працівники отримали відповідь департаменту охорони здоров'я. Згідно з документом, лікувальний заклад за фактом збережеться, з тим же колективом, і з тим же основним напрямком допомоги. Але юридично буде ліквідовано.

Міська державна клініка і лікування в ній безкоштовне, в той час як в приватних клініках Одеси знаходження хворого з гострим інфарктом у відділенні інтенсивної терапії обходиться від 5 до 8 тисяч гривень на добу. І новини про те, що лікарня №3 може припинити своє існування, викликали занепокоєння як у пацієнтів, так і у співробітників установи. Вони побоюються, що подібна «реорганізація» - лише привід для фактичної ліквідації установи з метою подальшої забудови його території, або (в кращому випадку) істотного скорочення штату співробітників лікарні.

Головний лікар лікарні №5 Алла Прохорова чутки спростовує: за її словами, в будівлі на Лидерсовском бульварі 11, де розташовувалася лікарня №3, будуть продовжувати лікувати людей, а ніяких скорочень медичного персоналу не передбачається. Скорочуватимуть тільки управлінський персонал. Підтвердили це також і департаменті охорони здоров’я, пояснивши необхідністю розширення профілю медустанови для укладення договору з Нацслужби здоров'я. Лікувальні корпусу і штат медперсоналу обіцяють зберегти. Та навіть більше - в планах - поліпшення умов перебування пацієнтів у лікарні, закупівлі сучасного обладнання для проведення діагностики, коронарографії та стентування. Натомість, заступник головного лікаря з консультивної діагностичної допомоги міської лікарні № 5 - Денис Себов, відмовлявся від будь-яких коментарів, заважав здійснювати свою роботу журналістам та навіть викликав наряд поліції.

Представники громадські підтвердили свій намір і далі відстежувати цей процес, так як крім інтересів хворих та лікарів, можуть виникнути і інтереси потенційних забудовників.


Автор: nikolaev
Прочитали - 256
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать