Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » 75 річниця визволення Одеси

75 річниця визволення Одеси

10-04-2019, 22:27
75 річниця визволення ОдесиУ зв'язку зі святкуванням знаменної дати - 75ті річчя визволення Одеси від нацистських окупантів - в Одесі за участю представників міської та обласної влади пройшли урочисті заходи та покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Шевченка а так само до стели «Крила Перемоги» на площі Десятого квітня.

Святкування знаменної дати почалося з урочистого покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Шевченка. У покладанні взяли участь керівництво міста та області, представники громадських, релігійних та ветеранських організацій. Біля пам'ятника невідомому матросу також пройшов парад призовників Військових сил України. Як зазначив міський голова Геннадій Труханов, день визволення Одеси - один з найбільших свят і для міста, і для нього особисто.

Жителі міста з великою повагою шанують ветеранів Другої світової війни і дякують їм за те, що колись вони не побоялися встати проти величезного війська ворога і звільнили місто від окупації. Шуляк Іван Спиридонович - почесний ветеран ВВВ, якому сьогодні 95 років. 10 квітня 1944 року він воював у складі кінно-механізованої групи генерала Пліева - Кубанського корпусу і брав участь у визволенні Біляївки і Роздільної. (6881,6893,94,6895,6896) Наступальна операція групи дозволив оточити Одесу з півночі і заходу, що змусило румунських загарбників покинути свої позиції та залишити місто. Про участь у бойових діях нагадують багаточисленні ордена і медалі ветерана.

Урочиста церемонія покладання квітів так само відбулася біля стели «Крила Перемоги» на площади Десятого квітня. Додамо, що сам меморіал - символ міста Одеси, був зведений на честь міста - героя Одеси в 1984 році до 40-ї річниці його визволення від німецько-фашистських загарбників. Данину пам'яті захисникам Одеси віддали представники влади міста та області, духовенство, політичні партії , Союз афганців, представники обласних ветеранських організацій,, а також курсанти Морського коледжу технічного флоту Національного університету ОМА. Як зазначив глава Приморської районної адміністрації Марат Корольов, уроки мужності нашої історії треба шанувати і поважати.

Сьогодні, через 75 років, молоде покоління готове брати з героїв - визволителів Одеси - приклад мужності, стійкості, пам'ятати, та бути впевненими, що ніякі негаразди, ніякі потрясіння, яких зазнає Україна сьогодні, не зламать віру в майбутнє. А данина пам'яті і святкування значних дат в житті міста, дають можливість ветеранам відчути себе потрібними та затребуваними. Це вселяє надію на те, що історія все-таки розставить все на свої місця, і імена героїв не будуть забуті.


Автор: nikolaev
Прочитали - 301
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать