Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: У суперечці з вітром і хвилями

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: У суперечці з вітром і хвилями

30-07-2018, 17:24
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: У суперечці з вітром і хвилямиБерег міського пляжу Білгорода-Дністровського заповнили вітрила: тут проходить Чемпіонат України з командних гонок яхт-класу «Оптиміст». Учасники прибули з 5 областей України.


Як відзначають організатори, вітрильний спорт в Білгороді-Дністровському перестав розвиватися 27 років тому. З тих пір підкорювачі вітру переселилися в селище Сергіївка. Чотири роки тому кілька меценатів поставили собі за мету відродити вітрильний спорт саме в Білгороді-Дністровському.


Сьогодні вітрильний спорт - заняття не з дешевих. Як пояснив В'ячеслав Мадоніч, захоплення вітрильним спортом, передається, можна сказати, у спадок» від батька до сина. Адже найпростіша яхта класу «Оптиміст» коштує від 2 тисяч євро і вище. Клас «Оптиміст» - це наймолодший склад регати. Під вітрилами ходять діти від 8 до 14 років. Далі - потрібно переходити на клас вище. А отже - купувати вже іншу яхту та ще й і різноманітне приладдя до неї. Одне тільки вітрило, яке оновлюється кожен сезон, коштує 300 євро. Нова яхта більш високого класу потягне вже на 8-9 тисяч євро. Однак ентузіасти все ж сподіваються відродити вітрильний спорт в Білгороді-Дністровському. Поки що - шукають тренера.


Представники 5 областей України змагатимуться з вітром протягом 3 днів. За підсумками змагань, команда-переможець буде представляти Україну на міжнародних гонках, які відбудуться в жовтні в Германії. Як зазначив заслужений тренер України Павло Калінчев, організаторам складно давати прогнози, хто ж стане переможцем.


І ось: останні приготування перед стартом: перевірка амуніції, і настрій на перемогу. Всі учасники регати в один голос повторюють: підготовка і посилені тренування грають велику роль. Парусна регата - це не тільки техніка. Це вміння думати тактично і стратегічно: чітко визначати, де є підводна течія, враховувати швидкість вітру і частіше дивитися на небо.


Дан старт і білі вітрила вийшли в акваторію лиману. Недарма вітрильний спорт називають «шахами на воді»: тренери стверджують, що 80% успішної спортивної кар'єри в подальшому залежить від тих навичок, котрі дитина отримала в класі «Оптиміст». На сьогоднішній день, в змаганнях міжнародного рівня, Україна представлена гідно: у українців гарна підготовка і професійна амуніція. На жаль, цей вид спорту - не для всіх. Тому що спортсмени змушені шукати меценатів і купувати спорядження в борг. І все ж вони вірять в те, що ситуація з вітрильним спортом найближчим часом зміниться на краще.


Автор: nikolaev
Прочитали - 470
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать