Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ІЗМАЇЛ: Історичному музею - 71 рік

ІЗМАЇЛ: Історичному музею - 71 рік

14-11-2018, 20:17
ІЗМАЇЛ: Історичному музею - 71 рік 71 рік тому було засновано Ізмаїльський історичний музей імені Олександра Суворова. До своєї чергової дати колектив музею підготувався ретельно, запросивши своїх друзів та колег по роботі.

Фондова колекція закладу, яка на даний момент становить понад 35 тисяч одиниць, представляє справжні раритети, унікальні речі, частину з яких можна побачити на виставці.

Але найбільшу цінність, за словами директора, представляє колектив співробітників. За словами Лариси Гончаренко, кожний відділ музею сумлінно виконує свою роботу - це обслуговуючий персонал: доглядачі, касири, технічні працівники. А обличчя музею, змістовна частина - наукові співробітники, які займаються дослідженням, популяризацією предметів, проводять екскурсійну та просвітницьку діяльність. Особливо напруженими в музеї були останні 10-15 років.

Проводилися великі ремонтно-реставраційні роботи, по завершенню була відкрита абсолютно нова експозиція, виконана видатним майстром, народним художником України Анатолієм Гайдамакою.
З
араз музей живе новими планами та з надією чекає на наступний 2019 рік. На нього також великі плани - залишилося провести реставраційну роботу в підвальному приміщенні, тоді вдасться розгорнути давно очікувану виставку "Музейний арсенал" і представити глядачам унікальну колекцію зброї.

Яскравий приклад майстерності наукових співробітників - виставка, присвячена дню народження музею "70 + 1", починаючи від оформлення, анотацій та етикеток, показуючи багату та змістовну частину кожного з експонатів.
У цей день колектив музею приймав привітання від міського відділу культури, прикордонників, колег і друзів з морського вищого навчального закладу, колишніх працівників музею. «Фондові матеріали складаються з декількох десятків об’єднаних за сукупністю типових та тематичних ознак», розповіла відкриваючи експозицію заступник директора Ольга Попова.

До експозиції увійшло 227 експонатів з 20-ти колекцій музею. Перший розділ знайомить з експонатами війсково-історичної тематики. Також представлені книги, серед яких атлас швейцарської військової компанії 1799 року, подарований музею. “Історія нової січі”, її автору - історику та етнографу Апполону Скальковському вдалося відновити січовий архів, який вважався загубленим. Ядром всього зібрання музею стала унікальна колекція вiйскової форми, головних уборів та спорядження, у її складі - особисті речі імператорів, війсковокомандувачів Другої світової війни.

Вперше представили глядачам єдину збережену на пострадянському просторі шапку з двома козирками Гренадерського фузилерного полку 1760 року. На виставці присутня невелика частина експонатів одного з найбільш поповнюваних музейних фондів – фотозібрання. Другий розділ виставки – це церковне вбрання та ікони, археологія, нумізматика, етнографія, меблів, рідкісні предмети філателії та філокартії.

Відвідувачі музейної виставки "70 + 1" зможуть зануритися в історію і дізнатися багато нових, цікавих фактів.


Автор: nikolaev
Прочитали - 153
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать