Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОН: «Місце сили»

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОН: «Місце сили»

31-12-2018, 16:39
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОН: «Місце сили»Показ документального фільму «Місце сили» відбувся у селі Криничне Болградського району. Це вже третя презентація, перші дві пройшли в Києві та Одесі і викликали хвилю інтересу до села, про яке дізналися завдяки фільму. У залі місцевого Будинку культури показ фільму зібрав аншлаг, люди стояли, тому що вільних місць не було, хоча зала розрахована на 550 місць. До початку презентації фільму, у фойє зі світлин дивилися на глядачів герої фільму. Знімки зробив етно-фотограф Олександр Барон. Він усі 2 тижні зйомок постійно фотографував героїв кінострічки, ловив живі кадри.

У центрі виставки портрет одного з героїв документальної стрічки, висланого на 10 років до Сибіру, разом із 40 родинами чушмелійців. Про це дізнаємося трохи пізніше з фільму. Перед початком показу продюсер, автор ідеї, режисер Тетяна Станєва дуже емоційно розповіла про те, що разом із старожилами йде у минуле частина пам'яті, якщо тільки наступне покоління не передаватиме безцінну спадщину своїм дітям. Режисер присвятила кінострічку своїй бабусі, яка померла, коли Тетяні було лише 13 років.

Під час перегляду стрічку «Місце сили» дивилися на одному диханні. Фільм майже весь знятий болгарською. Герої – прості жителі села, не актори, говорять на своєму, особливому від інших болгарських сіл діалекті. Але усі титри йшли українською, тому той, хто не знав болгарської жодного слова не пропустив. «Місце сили» - про про любов до своїх рідних, про мешканців села Криничне, чушмелійців, як вони себе називають від старовинної назви села. Безцінні кадри із старожилами, жінками, яким вже за 80 років Марією Жековою, майстринєю Варварою Бурлаковою. Вони розповідають як робили рогожки, ткали, чим займалися, як пережили страшні часи голоду, що думають про прагнення своїх онуків. Під час цих розповідей без прикрас у присутніх у залі на очах наверталися сльози.

Демонстрація фільму проходила на якісному широкоформатному екрані, що дало змогу отримати задоволення від перегляду. Завдяки фільму глядачі дізналися, що основний заробіток для жителів - це вирощування гарбажіки. Чушмелійці заснували село у голому степу, але завдяки своїй працьовитості за 2-3 роки зробили цю землю плодючою. До знімальної команди увійшли фольклорист, сценаріст та режисер свого першого фільму Тетяна Станєва, та 2 відеооператори. Тетяна Станєва розповідає, що чушмелійці, які живуть в інших місцях України перейнялися глибинною символічністю замка на дверях, присутнього у фільмі.

Всю фінансову і організаційну частину для виготовлення та показу фільму взяв на себе генеральний партнер громадської організації «Центр розвитку Бессарабії» Віктор Куртєв, сам криничанець. Він розповів, що було декілька назв, але назва «Місце сили» відповідала відчуттям багатьох жителів.

Виходячи з залу жителі ділилися своїми враженнями, та не могли утримати емоцій.

Найцікавіше, що всі люди, які були на презентації фільму у Києві та Одесі, гості з Болгарії хочуть приїхати до Криничного, аби познайомитись з місцевими мешканцями та на власні очі побачити їх життя.

Представники Болгарії, які були на презентації фільму, висловили побажання продемонструвати документальну стрічку на телебаченні в цій країні.

Фільм «Місце сили» будуть представляти на конкурсах на фестивалях, тому зйомка під час показу була заборонена.


Автор: nikolaev
Прочитали - 332
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать