Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ІЗМАЇЛ: Виставка «Афганістан. Гірська війна»

ІЗМАЇЛ: Виставка «Афганістан. Гірська війна»

12-02-2019, 16:20
ІЗМАЇЛ: Виставка «Афганістан. Гірська війна»Виставку до Дня вшанування пам’яті воїнів - учасників бойових дій на території інших держав підготував Ізмаїльський історичний музей ім. Суворова. З виставки можна дізнатися про різні типи технік бойових дій, які проводили на різних ділянках території Афганістану.

Узагальнена інформація щодо афганських подій періоду 1979 -1989 років була представлена на виставці «Афганістан. Гірська війна», яку підготували працівники Ізмаїльського історичного музею імені Олександра Суворова.

Директор музею Лариса Гончаренко представила гостів, серед яких були учасники Афганської війни майор запасу, голова ради ветеранів Валерій Герасименко та підполковник запасу Сергій Шаповал. Виставка була присвячена 30-річчю виводу радянських військ з Афганістану, та до Дня вшанування пам’яті воїнів - учасників бойових дій на території інших держав. Керівництво Афганістану звернулося до тодішнього Радянського Союзу з проханням ввести військовий контингент, щоб запобігти громадянській війні. Рішення, яке було прийнято на рівні урядів, змінило життя великої кількості людей.

Окремий розділ присвячено пам’яті загиблих воїнів - мешканців Ізмаїлу та Ізмаїльського району. Тут же можна прочитати їх листи рідним.
Основна частина експозиції розкриває тему зміни тактичних прийомів та методів ведення бойових дій у незвичних для радянської армії умовах гірської місцевості. Про це детально розповіла завідуюча науково-експозиційним відділом Марія Печєнко. Фотоматеріали, які відобразили бойові дії - військова техніка, блокпости, транспортні колони, види форми - польова та парадна, детальна інформація про те, що відбувалося на території Афганістану під час десяти буремних років надають цілісну картину відвідувачами виставки, серед яких було багато молоді.

Обидва гостя виставки служили у прикордонних військах, отже студенти училища охоче поспілкувалися з ветеранами Афганської війни і почули їх власну історію.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлений Указом Президента незалежної України 11-го лютого 2004-го року і щорічно відзначається 15-го лютого. Разом з Україною цей пам’ятний день відзначається також в Росії, і Білорусії.


Автор: nikolaev
Прочитали - 259
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать