Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ІЗМАЇЛ: П. Порошенко: “Морська галузь в України у пріоритеті”

ІЗМАЇЛ: П. Порошенко: “Морська галузь в України у пріоритеті”

13-02-2019, 17:35
ІЗМАЇЛ: П. Порошенко: “Морська галузь в України у пріоритеті”На розширеній нараді, яка проходила в Ізмаїлі за участю Президента України Петра Порошенко, були присутні представники морегосподарчого комплексу регіону.

Разом із головою держави після огляду об’їзної дороги минаючи Рені, прибули міністр інфраструктури Володимир Омелян, голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов, голова обласної ради Анатолій Урбанський, міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко, керівники профільних обласних та районних управлінь та департаментів. У своєму вступному слові Петро Порошенко багато говорив про розвиток регіонального бізнесу та туризму в Одеській області, конкретніше в Ізмаїлі та Вилковому. Значну роль в цьому буде відігравати відремонтована дорога Одеса-Рені.

Проблеми Ізмаїлу, які ускладнюють поповнення місцевого бюджету, окреслив міський голова Андрій Абрамченко. Перша проблема – зріст до 75% ставок чистого відрахунку порту до державного бюджету. При цьому доля прибуткового податку до бюджету міста знизилась у 2018 році до мінус 13%. Це показник того, що у порту теж зупинився розвиток. Також, на думку міського голови, викликає тривогу, що центр логістики може переміститися до сусідньої держави, із-за втрати портами традиційних експортних та транзитних вантажів Ізмаїльський порт може втратити багатомільйонну перевалку.

Ще одна проблема - з листопада припинив свою діяльність Центр дипломування моряків, який обслуговував весь регіон та був найкращим в Україні. У зв’язку з чим ізмаїльські моряки для проходження атестації та отримання сертифікатів тепер змушені їздити до обласного центру, таким чином статус Ізмаїлу знизився. До речі, Центр підготовки моряків ліквідований не тільки в Ізмаїлі, але й в Маріуполі. Ще одну проблему морської освіти визначив Андрій Абрамченко – відсутність навчальної бази у Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія». Місто підтримує передачу навчального центру УДП Дунайському інституту. Президент України відзначив, що питання сертифікації держава візьме під свій контроль та 7 тисяч ізмаїльських моряків будуть під його особистим захистом.

Що стосується передачі будівлі для освіти Дунайського інституту Петро Порошенко відмітив, що була бесіда з міністром, від якого поступила впевненість в готовності передати навчальний центр для потреб інституту. Ця заява викликала бурхливі овації викладачів та курсантів. Також було враховано прохання підтримати ратифікацію Конвенції про працю у морському судноплавстві. Конвенцію, яку було прийнято ще у 2006 році, на сьогодні ратифікували у 90 країнах світу, тільки не в Україні.

Президент висловив переконання, що для придунайського регіону особливим є рішення про закріплення у Конституції прагнень вступу України до ЄС і НАТО. ʺАдже придунайський регіон є одним з найбільш орієнтованих на співпрацю з ЄС регіоном України. Так само це є регіон, розвиток якого напряму залежить від розвитку мореплаванняʺ, — зазначив він. Петро Порошенко також наголосив на важливості збереження, відновлення та розвитку статусу Ізмаїла як морських воріт України і підкреслив, що морська галузь в України буде у пріоритеті.


Автор: nikolaev
Прочитали - 335
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать