Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » ІЗМАЇЛ: Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

ІЗМАЇЛ: Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

11-04-2019, 17:31
ІЗМАЇЛ: Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів11 квітня в Ізмаїлі вшановували пам'ять безвинно загиблих в концтаборах мирних жителів. У цей день вклонялись людям, який пройшли тяжкий шлях через нацистські табори, віддавали данину скорботної пам'яті жертвам нацизму, які були закатовані та загинули в концтаборах.

Біля Меморіальної дошки, встановленої в Ізмаїлі на вулиці Пушкіна, 13, на будівлі колишньої Великої синагоги 11 квітня відзначали Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. У цій будівлі в 1941 році було організовано табір примусової праці та єврейське гетто. Велика частина в’язнів незабаром була відправлена в табори смерті, або розстріляна на території Ізмаїльської фортеці. Пам’яті людей, які пройшли тяжкий шлях через нацистські табори пройшов захід, на якому були присутні представники місцевої влади, школяри та курсанти військово-морського ліцею.

За запрошенням Ізмаїльського державного гуманітарного університету в Ізмаїл завітав, та виступив в ході скорботної церемонії виконавчий віце-президент Конгресу Національних громад України, голова генеральної Ради Євроазійського єврейського конгресу Йосип Зисельс. Він приєднався до заходу скорботної пам’яті за жертвами нацизму. «Ми відповідальні за пам’ять про тих людей, які загинули в часи Голокосту, які не дожили до теперішнього часу», відзначив Йосип Зисельс.

На захід прийшла 90-літня жінка, яка була в'язнем нацистського концтабору Лідія Григорівна Гоцуленко. Вона розповіла жахливу історію, яка відбулась з нею. У селі Богданівка її, разом з іншими людьми, яких було майже 2000, розстріляли та засипали землею. Лідію врятували партизани.

Пам’ять за невинно загиблими в таборах мирними жителями, всі присутні вшанували хвилиною мовчання. Наша пам’ять назавжди збереже дзвін Бухенвальдського набату. До Меморіальної дошки присутні поклали квіти. На всі віки події Другої світової війни залишаться як жахлива згадка про боротьбу людей за життя, за волю та свободу.


Автор: nikolaev
Прочитали - 123
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать