Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » БОЛГРАД: ВИСТАВКА У БОЛГАРСЬКОМУ ЦЕНТРІ

БОЛГРАД: ВИСТАВКА У БОЛГАРСЬКОМУ ЦЕНТРІ

2-11-2016, 20:27
БОЛГРАД: ВИСТАВКА У БОЛГАРСЬКОМУ ЦЕНТРІЩороку 29 жовтня болгари-переселенці урочисто відзначають День Бессарабських болгар. Історія цього свята сягає корінням в століття. У центрі Болгарської культури міста.Болграда до цього дня була приурочена фото виставка під назвою "Старі Бессарабські весільні емоції". Щорічно центр Болгарської культури до дня Бессарабських болгар пропонує щось цікаве і особенное. В цьому році працівники центру запропонували гостям зануритися в весільні традиції та ритуали півстолітньої давнини. На стендах були представлені весільні ретро - фото мешканців району, на яких можна було навіть простежити як щорічно змінюються модні тенденції. Крім цього були виставлені три наряди оригінальних суконь, багате придане нареченої і частування, без яких не проходило жодне весілля. Працівники центру відзначили, що весілля в житті болгар завжди мало дуже велике значення.

Представлені експонати показують, що болгари 50-60 років тому були глибоко православні люді. Після обряду весілля наречена свій весільний вінок вставляла в ікону, і це було таким собі сімейним оберігом. Батьки нареченого зустрічали молодят хлібом і медом. Мед символізує солодке життя молодої пари, і мав хоча б трохи підсолодити перші шлюбні відчуття нареченої. Що стосується весільних ріуталов, то прісутні гості відзначали, що дії нареченої в різних селах Болградського району відрізняються.

У предків бессарабських болгар було золоте правило "Людина один раз народжується, один раз одружується і один раз помирає". Тому сім'ї були міцніші. Відсутнім практично було саме поняття - розлучення, а серед поколінь була взаємоповага. Часи зараз зовсім інші. Нажаль деякі традиціі залишилися в історії. Отже подібні виставки нагадують сучасній молоді,за якими моральними засадами будувалися сім’ї у недалекому минулому.


Автор: content
Прочитали - 677
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать