Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » НАТАЛІЯ ПЕТРОВА: “Голодомор як злочин геноциду”

НАТАЛІЯ ПЕТРОВА: “Голодомор як злочин геноциду”

15-11-2018, 20:42
НАТАЛІЯ ПЕТРОВА: “Голодомор як злочин геноциду” Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв Голодомору. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор в Україні», який трактує події 1932—1933 років, як геноцид українського народу. Ряд країн визнає Голодомор актом геноциду, вчиненим тоталітарним режимом. За даними демографічних досліджень, кількість людських втрат від Голодомору 1932—1933 років становить майже 4 мільйони осіб. Упродовж десятиліть радянська влада приховувала цю трагедію, і навіть згадувати про Голодомор заборонялось.

Учасники круглого столу обговорили не тільки демографічні наслідки Голодомору для України. Фахівці приділили увагу і моральному вимірові питання, проаналізували вчинки доброчинців, які допомагали рятувати людей від голодної смерті. Також історики розповіли, як осмислення минулого може допомогти визначенню майбутнього.

Існує величезна кількість досліджень Голодомору і в Україні, і поза її межами, однак активне вивчення цієї теми в Україні розпочалось тільки у 2000-х роках. Як розповіла кандидат історичних наук Наталя Петрова, в ході її дослідження пріоритетним було відтворення списків загиблих, а також імен та прізвищ осіб, які намагалися допомогти своїм односельцям. Збереження та вшанування пам’яті мільйонів безневинно загиблих є найважливішою задачею заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору.


Автор: nikolaev
Прочитали - 409
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать