Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » НОВИНИ УКРАЇНИ - 25.04.2019

НОВИНИ УКРАЇНИ - 25.04.2019

25-04-2019, 17:24
НОВИНИ УКРАЇНИ - 25.04.2019 Огляд подій в Україні за 25.04.2019:

“Мовний” закон прийнятий

25 квітня Верховна Рада прийняла закон про функціонування української мови як державної в другому читанні і в цілому. Підтримали законопроект № 5670-д, до якого було пройдено більше 2000 правок, 278 народних депутатів. До парламенту прийшли екс-президент Віктор Ющенко, патріарх Філарет, а в ложі преси перебували військові. Перед прийняттям закону в сесійній залі включили відеоролик, в якому до депутатів звернулися відомі українці і закликали прийняти закон. "Українська мова, поряд з прапором, гербом і гімном, є одним із символів Української держави. Володіння державною мовою і її використання посадовими і службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування є однією з обов'язкових умов для зайняття відповідних посад. Громадяни України повинні володіти українською мовою як мовою свого громадянства і використовувати її в сферах публічного спілкування. Знання української мови є неодмінною умовою набуття громадянства України. Водночас кожен громадянин України вільний у виборі мови або мов у приватному спілкуванні", - сказано в пояснювальній записці до документа.

Рада схвалила проведення сесії ПА НАТО в Україні

Верховна Рада підтримала проект постанови про проведення у 2020 році весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО в Україні. Відповідне рішення підтримали 235 народних депутатів. Відзначається, що сесія ПА НАТО, яка повинна відбутися в Києві 22-25 травня 2020 року, сприятиме підвищенню авторитету України як в світі в цілому, так і на євроатлантичному просторі зокрема, особливо з урахуванням прагнень України щодо набуття членства в Альянсі. Очікується прибуття до 600 іноземних гостей.

США назвали провокацією "паспортний" указ Путіна

У Держдепартаменті США заявили, що спрощене надання громадянства РФ жителям окупованого Донбасу є провокацією, а також може перешкодити реалізації Мінських домовленостей. Водночас, Україна закликає Євросоюз оперативно і рішуче відреагувати на рішення російського президента Володимира Путіна спростити процедуру видачі громадянства РФ жителям тимчасово окупованих проросійськими бойовиками територій Донбасу. Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко назвав такий крок Кремля таким, що передує анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні.

Не вдосконалена транспортна сфера

У Кабінеті міністрів закликають Верховну Раду прийняти близько десяти законів у транспортній сфері, щоб ще більше наблизити Україну до Європейського Союзу. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Клімпуш-Цинцадзе вважає, що депутати можуть це зробити за один день, повідомляє прес-служба уряду. У свою чергу міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначає, що, якщо Україна не приведе своє "транспортне" законодавство у відповідність до стандартів Євросоюзу, ЄС може скоротити свої інвестиції в цю сферу. Йдеться про внутрішній залізничний, водний і автомобільний транспорт.

11 тисяч звернень про порушення на виборах

Під час виборів президента до поліції надійшло понад 11 тисяч звернень про правопорушення, пов'язані з волевиявленнями. Про це заявив голова Нацполіції Сергій Князєв. Найбільше навантаження припало на правоохоронців у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. 878 повідомлень поліцейські кваліфікували за статтями Кодексу про адмінпорушення, в 30 випадках особам, винним у скоєнні кримінальних злочинів, повідомлено про підозру.

Проект ARTEFACT - До 33-й річниці Чорнобильської Катастрофи

До річниці чорнобильської катастрофи в музеї «Чорнобиль» працюватиме медіа-виставка проекту Artefact. Перенестися в минуле та на мить перетворитися на свідка подій 1986 року допоможуть інтерактивні інсталяції, лазерні проекції, 3D-маппінг та моушн-дизайн. Музей також надасть унікальний матеріал — фото- та відеодокументи. У Національному музеї «Чорнобиль» зберігається понад 150 000 унікальних експонатів: розсекречені документи, карти, схеми з грифом «Секретно», фотографії, спеціальні дозиметричні прилади, історичні реліквії із Чорнобильської зони відчуження, які співробітники музею зібрали власними руками.Валерій Коршунов, автор проекту Артефакт, відзначає, що метою проекту було як спростування чуток та показ правди, «реставрування» подій за допомогою документальних матеріалів. Також виставка допоможе зрозуміти, як сталася катастрофа та чи можливо її повторення сьогодні і як цього уникнути.

Україна готує безвіз з Еквадором

Кабінет міністрів України схвалив проект угоди з урядом Еквадору про взаємне скасування візових вимог. Відзначимо, угода передбачає, що громадяни України зможуть перебувати на території Еквадору терміном не більше 90 днів, який оновлюється на новий термін в 90 днів протягом одного року з дати першого в'їзду. Громадяни Еквадору зможуть перебувати в Україні не більше 90 днів протягом півроку.

Замість КВК - "КаВуН”

В Дніпрі проводиться Весняний Кубок "КаВуН-2019". З цієї нагоди для ЗМІ організували прес-конференцію, в якій взяли участь Денис Манжосов, Олег Скрипка, Дмитро Ступка, Василь Вырастюк і Дядько Вадя. Сценарист і режисер, екс-учасник "Квартала-95" Денис Манжосов після тривалої перерви погодився бути ведучим цього заходу. Інші зоряні гості увійшли до складу журі.

В Україні зустріли Чистий четвер

25 квітня православні християни відзначають Чистий четвер. Це один з найважливіших днів Страсного тижня перед святом Великодня. За переказами, саме в четвер Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії на Тайній Вечері, а також був заарештований первосвящениками і засланий до в'язниці. Сама назва дня "Чистий четвер" має на увазі не тільки очищення тіла, але і наведення порядку в своїх оселях. З давніх-давен вважається, що у кого на Чистий четвер вдома бруд, то і весь рік він проведе в сварках.


Автор: nikolaev
Прочитали - 224
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать