Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » НОВИНИ УКРАЇНИ - 23.05.2019

НОВИНИ УКРАЇНИ - 23.05.2019

23-05-2019, 16:23
НОВИНИ УКРАЇНИ - 23.05.2019 Огляд подій в Україні за 23.05.2019:

Набув чинності указ про розпуск Верховної Ради

Указ президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VІІІ скликання опублікований в "Урядовому кур’єрі". У зв’язку з цим, документ набув чинності. Як повідомлялося, цим указом Зеленський призначив позачергові вибори до парламенту на 21 липня. А також доручив Кабінету міністрів забезпечити їх фінансування. Громадянський рух "Спільна справа" вже встигнув оскаржити указ про розпуск Верховної Ради та дострокові вибори у Верховному суді.

НАТО посилить співпрацю з Україною

Організація Північноатлантичного договору планує розширити військову підтримку України. Про це заявив новий головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Тод Уолтерс. Прес-конференцію, яку провели за підсумками засідання Військового комітету Альянсу, транслювали на YouTube-каналі організації.За словами Уолтерса, мова йде про співробітництво з метою захисту території України, а також продовження військових навчань.

Питання українсько-японського співробітництва

У Києві відбулась зустріч заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолія Петренка з міністром-радником Посольства Японії в Україні паном Кадзуя Оцукою. Під час зустрічі заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції відмітив всебічну підтримку України з боку Японії. Анатолій Петренко проінформував японську сторону про основні завдання оборонної реформи на найближчу перспективу, які спрямовані на розвиток спроможностей Збройних Сил України.

День морської піхоти України

У четвер, 23 травня, день професійної діяльності відзначають морські піхотинці України. Рівно рік тому, 23 травня 2018 року, п'ятий президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про День морської піхоти України". Документом затверджувалося і створення святкового дня, і відродження та розвиток військових традицій морської піхоти ВМС ЗСУ. Того ж дня морпіхи отримали берети іншого кольору. Замість чорного головного убору тепер вони носять берети відтінку морської хвилі.

Українська мова по-новому

22 травня Кабінет міністрів схвалив український правопис у новій редакції, розроблений Українською національною комісією з питань правопису. Впродовж 5 років Міністерство освіти і науки не включатиме норм нової редакції українського правопису до завдань ЗНО. Їх введуть поступово до підручників і вивчатимуть у школах. Лише після цього використовуватимуть у тестах. Серед змін правопису - написання разом слів "супермодель", "віцепрезидент", "вебсайт", "контрудар". Натомість окремо – "пів яблука", "пів Києва", "пів літра". Що стосується слів іншомовного походження - вийшли на запровадження варіантності. Правильно буде "аудиторія" і "авдиторія", "лауреат" і "лавреат".Так само зі словами іншомовного походження, які в оригіналі містять грецьку літеру "тету" – "анафема" і "анатема", "ефір" і "етер", "кафедра" і "катедра".


Автор: nikolaev
Прочитали - 314
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать