Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » НОВИНИ УКРАЇНИ - 30.11.2016

НОВИНИ УКРАЇНИ - 30.11.2016

30-11-2016, 18:51
НОВИНИ УКРАЇНИ - 30.11.2016Огляд подій в Україні за 30.11.2016.

Безвіз для України перенесли на січень
На сайті Європейського парламенту опублікували орієнтовну дату розгляду механізму призупинення безвізового режиму. Це питання збираються обговорити 18 січня 2017 року. Саме на січневій сесії євродепутати планують розглянути відповідний регламент щодо процедури прийняття механізму припинення безвізу. в першому читанні. Раніше члени ЄС прийняли рішення про безвізовий режим для України та Грузії. Він запрацює лише після узгодження загального механізму призупинення. Таким чином, формальне схвалення безвізу для України буде можливо не раніше січня 2017 року. Також відомо, що процес прийняття цього рішення може затягнутися на невідомий термін через політичні мотиви.

Клімкін розповів про результати зустрічі в Мінську
Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що згоди про виведення російських військ з окупованої території Донбасу немає, а Україна наполягає на запровадженні поліцейської озброєної місії. Про це міністр заявив на брифінгу за підсумками переговорів глав МЗС "нормандського формату". "Немає згоди з усіх принципових питань, у тому числі щодо питання контролю і ефективного моніторингу з боку ОБСЄ неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. Немає згоди щодо ефективного доступу ОБСЄ до всього Донбасу. Немає згоди щодо виведення і російських військ, і російських найманців, зброї... і бажання це робити безпосередньо зараз", - підкреслив Клімкін.

Росія погрожує Україні ракетним ударом
У разі проведення Україною ракетних навчань в районі Криму, Росія завдасть удар по цілям у відповідь. Про це йдеться в листі Міністерства оборони РФ військовому аташе в складі посольства України в Росії. У листі, зокрема, йдеться про те, що якщо Україна проведе подібні стрільби, то російська сторона, по-перше, буде збивати українські ракети. По-друге, завдасть удару у відповідь по українських пускових установках. Натомість, Глава РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна не планує проводити ракетні випробування в Керченській протоці, тому "істерика Росії" позбавлена всілякого сенсу.

Клих і Карпюк просять Мін'юст перевести їх в Україну
Засуджені в Росії українці Микола Карпюк та Станіслав Клих просять Міністерство юстиції перевести їх в Україну. Про це заявив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов. "Отримали відповідні звернення і негайно відправимо запити до РФ", - повідомив він. Заступник Міністра зазначив, що Мін'юст уже розпочав у рамках Конвенції про передачу засуджених осіб процедуру переведення українців з Росії в Україну.

Австрія отримала запит на екстрадицію Фірташа до Іспанії
Австрія отримала запит на екстрадицію бізнесмена Дмитра Фірташа до Іспанії, яка оголосила його у розшук. Цей запит надійшов офіційними каналами до Австрії і вивчається прокуратурою Відня. Якщо прокуратура не виявить обставин, які суперечать видачі підозрюваного, справу буде передано до суду. У разі наявності позитивного рішення суду останнє слово - за австрійським міністерством юстиції. Фірташа звинувачують у відмиванні грошей в Іспанії.

Стипендії нараховуватимуться за рейтинговою системою
З 2017 року стипендію отримуватимуть не всі студенти з середнім балом 4 за сесію, а ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами. Таке бачення зміни системи стипендійного забезпечення презентувало Міністерство освіти і науки України під час Міжвідомчої наради. “Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій. А саме, кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету”, - заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.


Автор: content
Прочитали - 643
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать