Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » НОВОСТИ УКРАИНЫ - 13.09.2017

НОВОСТИ УКРАИНЫ - 13.09.2017

13-09-2017, 17:07
НОВОСТИ УКРАИНЫ - 13.09.2017 Обзор событий в Украине за 13.09.2017:

Тлумачення закону про освіту.

Україна повинна розтлумачити Європейському Союзу деякі положення закону "Про освіту", який піддався критиці з боку іноземних держав. Про це сказав журналістам прем'єр-міністр Володимир Гройсман, перебуваючи в Київській області.Так, відповідне доручення прем'єр дав головам МЗС Павлу Климкіну, таі Міносвіти Лілії Гриневич. Вони спільно з керівницьтвом Комітету Верховної Ради з питань освіти повинні зустрітися з послами країн ЄС та роз'яснити деталі закону, і як він буде працювати. Гройсман зазначив, що державною мовою є українська, однак Україна віддана демократичним цінностям і виконує свої зобов'язання з дотримання прав національних меншин.

Реакція Курта Волкера щодо громадянства Саакашвілі.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер вважає, що екс-губернатору Одеської області Міхеілу Саакашвілі потрібно дати можливість в судовому порядку вирішити своє питання з українським громадянством. Він сподівається, що в Україні інцидент з україно-грузинським політиком вирішать у правовому полі. "Україна – країна, де діє верховенство права. Будь-хто, наприклад, колишній президент Саакашвілі, має право на слухання справи в українському суді. Я сподіваюся, що припиниться ескалація політичної драми і всі зосередяться на правовому врегулюванні. Це для України не менш важливо, ніж боротьба з корупцією та економічні реформи", – заявив Волкер.

Співпраця з Естонією.

В українському уряді зараз йде робота по створенню інноваційного інструменту моніторингу імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом "Пульсу Угоди". Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з міністром закордонних справ Естонії Свеном Міксером. Гройсман зазначив, що Україна зацікавлена в посиленні співпраці з Естонією, яка нині головує в Раді ЄС. Відзначається, що Київ розраховує на підтримку Таллінна в питанні подальшої економічної інтеграції України. Прем'єр-міністр повідомив, що інтеграція України в загальний політичний та економічний простір з Євросоюзом є стратегічною метою уряду.

Візит представника МВФ до України.

До Києва приїхав перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон. Про це повідомляє представництво МВФ в Україні. Очікується, що Ліптон буде знаходитися в Києві з офіційним візитом до 14 вересня. Нагадаємо, МВФ схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 млрд дол. у березні 2015 року. В рамках цієї програми наша країна отримала від Фонду чотири кредитних транші на загальну суму 8,7 млрд дол. За результатами третього перегляду програми EFF Міжнародний валютний фонд закликав українську владу для досягнення більш швидкого і стійкого зростання прискорити структурні реформи, починаючи з приватизації і розвитку ринку сільськогосподарських земель, і вказав на відсутність конкретних результатів у боротьбі з корупцією.

Перше американське вугілля зайшло в Україну.

13 вересня вночі у морський порт "Южний" прибуло судно Ocean Ambitious з першою партією енергетичного вугілля зі США. Як повідомила прес-служба порту балкер доставив до України 62 тисячі тонн антрациту, які планують розвантажити протягом трьох днів. 31 липня стало відомо про підписання контракту між українською компанією "Центренерго" та американською XСoal Energy & Resources про закупівлю до кінця року дефіцитного в Україні антрациту об'ємом 700 тисяч тонн. "Поставка американського вугілля в Україну означає безповоротну втрату для Росії ще одного інструменту енергетичного шантажу", - прокоментував ситуацію президент Петро Порошенко у Twitter.

Військові навчання на Львівщіні.

У Львівській області відбулась офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ "Репід Трайдент-2017". В українсько-американських командно-штабних навчаннях беруть участь 2 500 військовослужбовців з 15 країн світу. Про це повідомив керівник об'єднаного прес-центру навчань Антон Миронович. Окрім України та США, до навчань залучено військовослужбовців з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великобританії. Найбільші іноземні контингенти – від армій США та Канади. Загалом близько 500 осіб.

Затвердження предметів до ЗНО.

Міністерство освіти і науки затвердило перелік предметів, за якими буде проходити в 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання в Україні. Про це йдеться в. Так, згідно з наказом МОН ЗНО буде проходити на основі повної загальної середньої освіти в період з 22 травня до 14 липня 2018 року. "Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більше ніж з чотирьох навчальних предметів з переліку", – йдеться в наказі. Так, до переліку предметів увійшли: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія. Серед іноземних мов учням можна буде вибрати з англійської, французької, німецької, іспанської. Варто відзначити, що російська мова не потрапила до цього переліку.


Автор: nikolaev
Прочитали - 412
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать