Главная > Украина > НОВИНИ УКРАЇНИ - 05.06.2019

НОВИНИ УКРАЇНИ - 05.06.2019


5-06-2019, 17:29. Разместил: nikolaev
НОВИНИ УКРАЇНИ - 05.06.2019Огляд подій в Україні за - 05.06.2019:

Поховання 5-річного Кирила та акції протесту

У середу в Переяславі-Хмельницькому поховали 5-річного Кирила Тлявова, який помер у понеділок в Києві від кулі полісмена. На початку церемонії прощання бабусю Кирила забрала швидка, батько хлопчика також знаходився на межі втрати свідомості. 31 травня, як стверджує прокуратура, місцеві поліцейські в нетверезому стані влучили з вогнепальної зброї у голову дитині. Під стінами відділку поліції близько 100 людей вимагали притягнути до відповідальності винуватців трагедії. Президент Володимир Зеленський заявив, що винні мають бути "дуже серйозно кримінально покарані".

Масові переговори у Брюсселі

Президент України Володимир Зеленський в рамках робочого візиту до Брюсселя зустрівся зі старшим радником американського лідера Джаредом Кушнером, який ще й є зятем президента США Дональда Трампа. Розмова відбулася під час вечері в постійному представництві США при ЄС. На зустрічі також були присутні держсекретар США з питань енергетики Рік Перрі, президент Польщі Анджей Дуда, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе. Крім того, голова держави і генсек НАТО Єнс Столтенберг обговорили ситуацію на Донбасі, включаючи видачу жителям непідконтрольних Україні районів паспортів РФ.

Міжнародний суд ООН заслухав аргументи України

Кремль порушує взяті на себе зобов'язання перед міжнародним судом і не проводить розслідувань у справі про фінансування бойовиків на Донбасі. Про це заявив професор з міжнародного права, представник України Жан-Марк Тувенен в міжнародному суді ООН в Гаазі, де тривають слухання за позовом України проти Росії. Напередодні представники РФ намагалася довести - суд немає юрисдикції для розгляду справи. А звинувачення у фінансуванні терористів на Донбасі та порушенні прав людини в анексованому Криму заперечувала.

Акція на підтримку закону про військові злочини

Підтримати законопроект про військові злочини вимагають від Верховної Ради правозахисники та колишні заручники Кремля. Документ вносить зміни до кримінального кодексу - полегшує розслідування військових злочинів. Під стінами парламенту пройшла акція на підтримку закону. Активісти представили арт-інсталяцію побутових речей в'язнів. Це, зокрема, черствий хліб, брудний матрац, наручники і ланцюг. Законопроект про військові злочини депутати планують розглянути у четвер 6-го червня.

Автоматичні дефібрилятори в столичному метро

В українській столиці на 12-ти станціях встановлюють автоматичні дефібрилятори та сучасні аптечки. Персонал пройде тренінги. Ініціативу активістів декількох громадських організацій підтримали кияни, проголосувавши на сайті проекту "громадський бюджет". Таким дефібрилятором можуть скористатися люди без спеціальної медичної освіти. Подібні є в багатьох європейських містах не тільки в метро, а й аеропортах і на вокзалах, поліцейських автівках, та навіть в таксі.

Фінансова грамотність населення

Україна разом з Польщею перебуває на останньому, 30-му місці в рейтингу фінансової грамотності населення. Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження USAID. Результат нашої країни за Індексом фінграмотності організації економічного співробітництва і розвитку становить 11,5 балів, тоді як середнім показником серед 30 країн є 13,2 бала. Індекс формувався на підставі балів про фінансові знання населення, а саме - базових понять відсотків, інфляції, ставлення до питань заощаджень, фінансів і фінансової поведінки.
Вернуться назад