Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » БОЛГРАД - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

БОЛГРАД - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

22-02-2018, 16:57
БОЛГРАД - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comПісля закінчення російсько-турецької війни 1806 - 1812 років, територія степового Буджака і Бессарабії, колишні володіння Буджацькому Орди, за згодою Царської Росії і Османської Порти, перейшли у володіння Російської імперії. З цього моменту почалася нова епоха в історії території, між Дністром і Дунаєм, що має назву Бессарабією, а згодом Бессарабської губернією.


Як свідчать історичні джерела, слово Болград має кілька версій. За однією - місто болгар, болгарських переселенців, чисельність яких в навколишніх поселеннях була значною. За іншою - Болград походить від тюркського слова «bol» достаток і «град» - місто. Саме таким хотіли бачити переселилися сюди задунайські переселенці свій новий місто - і вони не помилилися у своїх сподіваннях.


Місто вирішено було побудувати на березі озера Ялпуг, на території ногайського поселення Тютюн. Але в 1821 році був складений план нового міста і Болград став будуватися трохи нижче, в 6 км від Тютюн.


Його засновником і головним попечителем, став генерал царської армії Іван Микитович Инзов - дворянин, учасник Вітчизняної війни 1812 року і меценат. Першими жителями Болграда стали болгари, гагаузи, албанці, серби і греки, євреї. В основному поселенці були комерсантами, ремісниками і відставними військовими.


За свій майже 200 літній період існування, місто кілька разів переходило з рук в руки. Так же час від часу змінювалася і його символіка.


Після Кримської війни 1853 -1856 років і поразки Росії, 40 бессарабських колоній з центром Болград, віддавалися Молдавського князівства, васальні Османської імперії. Через 20 років Росія повернула Бессарабію, Ізмаїл, Болград, після наступної війни з Османською Портою, в 1877-1878 році. Через 40 років вже Королівська Румунія зазіхнула на ці території, скориставшись слабкістю Росії. У 1918 році Болград знову змінив державний прапор, ставши румунським містом до 1940 року ... потім рік радянський і знову до 1944 року румунська територія.
З моменту звільнення міста від румунсько-німецьких окупантів у 1944 році, Болград входив до складу Української РСР, а в 1991 році став складовою частиною суверенної України. Така цікава історія, дозволила Болграду стати справжньою перлиною Бессарабії, що буяє пам'ятками історії, культурною спадщиною багатонаціональної України.
Автор: nikolaev
Прочитали - 6 711
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать