Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

22-02-2018, 17:02
МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comЯкщо Спасо-Преображенський собор ніколи не закривали, то ще однією зі святинь Болграда, Свято-Миколаївського собору, судилося бути зганьбленої, але слава Богу збереглася і вже відновленої, ставши пам'ятником архітектури національного значення. Фундамент храму був закладений в 1871 році у зв'язку з зростаючим потоком прихожан, в основному балканських переселенців-християн.


Біля базарній площі, була закладена одна престольного церква в ім'я Св. Миколая, яка була остаточно побудована до 1878 році. У 1881 році вона була освячена і почала виробляти церковні служби.


У 1904 р прихід Свято-Миколаївської церкви перевищив 3200 чоловік. При церкві було одна «Школа грамотності» і три «Народних міністерських училища». Добровільні пожертвування містили церква і церковнослужителів. Миколаївська парафія з року в рік примножував свій добробут і підвищував престиж церкви.


Під час жорстокого атеїзму, в середині 50 років минулого століття церкуляром совесткой влади Церква була закрита. Будівля спустошили, бібліотеку знищили, зняли дзвони і маківку. Сама ж будівля передали в якості складу в руки «Горторг». Склад проіснував до 1983 року. Весь цей час міська інтелігенція боролася з бюрократами за реабілітацію храму і поверненню його в лоно церкви. Нарешті в 1983 р будівлю звільнили, і воно пустувало. І тільки в 2010 році у відновленому храмі була звершена перша соборна Божественна Літургія.
Автор: nikolaev
Прочитали - 6 679
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать