Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » МОНУМЕНТ БОЛГАРСЬКИМ ОПОЛЧЕНЦЯМ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

МОНУМЕНТ БОЛГАРСЬКИМ ОПОЛЧЕНЦЯМ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

22-02-2018, 17:03
МОНУМЕНТ БОЛГАРСЬКИМ ОПОЛЧЕНЦЯМ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com Російсько-турецька війна 1877- 1878 років, стала для Болгарії Визвольної, для болгар Бессарабії була менш значущою.


Поразка Росії в Кримській війні 1853-1856 років затримало звільнення балканських народів від султанського ярма. Росія прагнула дипломатичним шляхом змусити Туреччину піти на поступки поневоленим слов'янам.


У 1875 році спалахнуло повстання в Боснії і Герцеговині, а в квітні 1876 року в Болгарії, під керівництвом Христо Ботева. Ці виступи були жорстоко придушені військами Османа. Карателі-башибузуки палили міста і села, знищували пам'ятники старовини, церкви і монастирі. У Болгарії в цей час було вирізано 30 тис. Чоловік. Такі звірства викликали обурення в багатьох країнах світу. Остерігаючись втратити довіру балканських народів, царський уряд змушений був почати війну з Османською імперією.


У квітні 1877 року в Кишиневі, на скакових поле, де в одному строю стояли російські війни і болгарські ополченці, в урочистій обстановці, в присутності численних городян почули царський маніфест імператора Олександра Другого про оголошення війни Османській імперії. Ціна перемоги в тій війні була велика. Легендарними стали імена Драгомирова, колишнього губернатора Києва, Радецького -Герої знаменитої Шипки. За свободу Болгарії, на чолі з генералом Столєтова билися 7 444 бессарабських ополченця, з них 1000- бессарабські болгари.


Болгари, гагаузи, албанці, українці, росіяни, румуни, фіни, молдавани впали за звільнення Болгарії. Встановити поіменно всіх добровольців поки не представляється можливим. 229 прізвищ вже зясовані, з них 225 висічені на Монументі болгарським ополченцям, відкритому в 2012 році.


З тих пір у підніжжя монумента завжди свіжі квіти, як данину пам'яті славним гером Плевни, Стара Загори, Шейново і Шипки.
Автор: nikolaev
Прочитали - 6 567
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать