Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ СОБОР - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ СОБОР - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

22-02-2018, 17:21
ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ СОБОР - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com  Одним з головних храмів регіону, є Болградський Спасо-Преображенський собор, Він зведений в 1833-1838 рр, архітектором Абрамом Івановичем Мельниковим. Серед його відомих робіт - ансамбль напівкруглої площі в Одесі, Покровський собор в Кишиневі, Микільська старообрядницька церква в Петербурзі.


Початок Спасо-Преображенському собору в місті Болграді було закладено в 1820 році, коли керуючий поселеннями болгарських переселенців С.Н. Малевінський прилюдно зачитав указ про дарування їм колоністських привілеїв. Ними ж і було прийнято рішення «на місці бідного храму, де вони отримали свою грамоту, збудувати за рахунок Болгарського народу, в Бессарабії населеного, чудовий собор». Почавши будівництво в 1833 році, собор був освячений вже через 5 років, в 1838 році.


Взагалі зведення Болградського собору тісно пов'язане з будівництвом Ісаакіївського собору в Петербурзі. Проектував і будував цей собор французький архітектор Огюст Монферран. Вже на самому початку будівництва Ісаакіївського собору виявилися великі недоліки, як в самому проекті, так і в виробництві робіт. У 1822 році було прийнято рішення переробити проект, для чого були зібрані кращі будівельники, і архітектори Росії серед яких був і Мельников. Кожен архітектор повинен був надати на конкурс свій проект собору з усуненими помилками, але збереженим художнім задумом. Саме той самий проект Мельникова і був використаний при будівництві Спасо - Преображенського собору.


Собор побудували з місцевого Ташликського каменю, купол з дерева. Крестовое в плані, з невеликими квадратними приміщеннями, перекритими напівсферичними куполами, котрі спиралися б на стіни і вітрила. Має 4 фасаду, по сторонах світу. Все, крім східного, закінчуються шестиколонними іонічними портиками з фронтонами і широкими парадними сходами. Центральна частина перекрита куполом на високому барабані, що спочиває на вітрилах і арках, які спираються на потужні пілони. На західному фасаді симетрично розміщені дві невеликі дзвіниці, увінчані напівсферичними главами. В інтер'єрі бічні витягнуті обсяги, підпорядковані центральному крупному. Висота купола, оформленого коринфськими пілястрами, становить 50 метрів. Включає в себе три вівтаря: центральний - на честь Преображення Господнього, лівий - Архистратига Божого Михаїла, правий - на честь Різдва Іоанна Хрестителя.


Після закінчення будівництва, імператор Микола Перший, подарував Кафедральному собору 12 дзвіниць різного звучання, серед яких і головна дзвіниця храму.


Інтер'єр собору був розписаний художником Павлом Піскарьовим в стилі романтизму за ескізами Васнецова в 1912-1914 роках. Згідно з давньою православною традицією, автор зобразив у куполі Спасителя Вседержителя з хрестом в руках, а на стінах і склепіннях - сцени зі Старого та Нового Завітів. Тоді ж вирізали і покрили сусальним золотом іконостас головного вівтаря собору. Служби в соборі в різний час велися на болгарському, румунською, російською мовами.


Рано зимовим вранці 26 січня 2012 року загорівся і згодом впав купол собору. Вогонь пошкодив унікальну розпис центрального вівтаря - Преображення Господнього. Пожежа завдала колосальної шкоди всьому історичному спорудження.


Сьогодні в головному храмі міста ведуться реставраційні роботи, однак богослужіння не припиняються. Уже відкрито головний вхід собору. Завдяки небайдужим бессарабці, собор поступово набуває свій первозданний вигляд.
Автор: nikolaev
Прочитали - 6 597
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать