Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

8-05-2018, 11:25
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comБілгород-Дністровський краєзнавчий музей - це єдиний державний музей у регіоні, колекція та традиції роботи якого збиралися протягом 100 років. Вперше у Білгороді-Дністровському музей було відкрито восени 1940 року. У основу зібрання музею увійшли як археологічні знахідки так і зібрання з приватних колекцій жителів міста Пушкарьова, Ангелова, Цибержинського, братів Окулечів, Чаплинських.У роки Другої світової війни музей було зруйновано, фондові матеріали вивезені, та тільки частина з них була повернута.Відкриття нової експозиції відбулося 8 листопада 1946 р.. ЇЇ було розміщено у будинку по вул. Пушкіна, 19 якій раніше належив купцю ІІ-ої гільдії Феміліді. Експозиція знаходиться тут до нинішнього часу. Навіть сама будівля, яку було збудовано наприкінці 19-сторіччя, несе відбиток старовинної епохи, та зберігає свої цікаві історії. Купець 2-ї гільдії, грек за національністю Михайло Фемеліді збудував цей будинок для членів своєї родини.Михайло Костянтинович Фемеліді потрапив у Аккерман, як і більшість греків, які втікали з Порти, морем та назавжди залишився у місті. З 1941 року у цій будівлі знаходилось Комерційне училище, а вже з 1946 року його передали для Білгород-Дністровського краєзнавчого музею.Будинок побудовано у стилі ампір. На жаль, про автора проекту ніяких даних не збереглося. Будинок має вигляд одноповерхової будівлі на високому цоколі з підвалом.


Вінчає його профільований карниз, а на покрівлі встановлено ковану фігурну огорожу з металу. До лівого фасаду приєднані в'їзні ворота, які ведуть до внутришнього двору. Маєток Феміліді входить до числа витончених архітектурних споруд Аккерману 19-го сторіччя та являється пам’ятником архітектури.За більш ніж 75 років існування краєзнавчого музею у його фондах вже зберігається біля 84 тисяч експонатів, 6 тисяч з яких, представлені у діючих експозиціях.На сьогодняшній день, фондова колекція містить у собі найрізноманітніші експонати - це предмети археології, історико - побутові, нумізматики та мистецтва.


У виставковій залі краезнавчого музею постійно експонуються найрізноманітніші виставки.


У першій залі ми опиняємося в тому далекому часі, коли людина тільки но навчилась тримати у руці кам’яний топор. Також тут представлено період життя античного міста Тіра, який продовжено у наступній залі. Тут знаходяться унікальні археологічні знахідки - уламки столового посуду, різні сосуди з клеймами, монети Тіри та інших античних міст, давньогрецькі написи на мармурі, а також багато знахідок із могильника представників Черняхівської культури.Далі експозиція музею пропонує відвідувачам познайомитися із середньовічною історією краю в період 9-15 віків. Перед очима відвідувачів постає колекція зброї, кераміка, колекція турецьких трубок для паління, мундири та кіраси солдат та офіцерів того часу. А центром експозиції у цій залі є макет-реконструкція середньовікової фортеці 19 століття.Темою експозиції наступної 4-ї зали, є “Аккерман у складі Російської імперії 19-го - початок 20-го сторіччя ”. Чудова етнографічна експозиція у цій залі розповідає про побут, господарство та традиції народів, що проживали у цьому краї у той період. Велике місце у експозиції займає вітрина “Культові пам’ятники Аккерману”. А суспільно-політичне та культурне життя у Аккермані у 19-му - початку 20- го сторіччя представлена у наступній залі. 6-та зала присвячена подіям у краї початку 20-го сторіччя - революційним рухам, а також життю міста у складі королівської Румунії. Багатий матеріал у 7-ій залі музею розповідає про події у місті та у краї в часи Великої Вітчизняної Війни.


Тут увазі відвідувачів представлені світлини та особисті речі тих героїв, які поклали своє життя за мир та благополуччя. А також матеріали по визволенню міста та макети плавальних засобів, які приймали участь у Дністровській десантній операції, колекція медалей та орденів жителів міста, які приймали участь у військових діях.


Представники флори, водної навколоберегової фауни Дністра та Чорного моря, тваринний та рослинний світ, а також чудова орнітологічна колекція у залі “Природа краю” завершують знайомство з одним із найстаріших музеїв регіону.Автор: nikolaev
Прочитали - 6 612
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать