Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: ЦЕРКВА ІОАННА СОЧАВСЬКОГО - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ"

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: ЦЕРКВА ІОАННА СОЧАВСЬКОГО - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ"

16-08-2017, 16:57
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ: ЦЕРКВА ІОАННА СОЧАВСЬКОГО - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ"Аккерманська земля ніколи не була обділена ні природою, ні історією. Однак підземна церква Іоанна Сочавського була і залишається однією з найяскравіших пам'яток Білгорода-Дністровського.

Святий великомученик Іоанн Новий або Сочавський що жив в XIV столітті - небесний покровитель Молдавії і покровитель торгівлі.
День його пам'яті за світським календарем - 15 червня. Іоанн Сочавський був благочестивим православним християнином та купцем за родом діяльності .Святий Іоанн багато подорожував і мав славу багатої людини. При цьому він суворо дотримувався ділового етикету в торгівлі.

За легендою, подорожуючи на кораблі з Трапезунди до Аккерман-Монтекастро у торговельних справах, він посперечався про віру з одним впливовим венеціанцем, і той, будучи осоромленим, підставив Іоанна перед місцевою мусульманською знаттю. Перед його візитом сказав татарському коменданту, що Іоанн збирається прийняти іслам. Загалом, місцеві баї зустріли його привітно, але почали ображати християнську релігію. Іоанн вступив з ним у суперечку, за що і поплатився життям. Після кількох днів тортур, так і не прийнявши іслам, купцю відтяли голову. Сталося це в 1330 році, і тіло Іоанна майже відразу виявилося нетлінним. Вночі місце навколо останків освітилося. Саме тіло було поміщено в невелику каплицю у церкві Іоанна Предтечі. Тут, в Акермані, він і спочивав маже 70 років як Іоанн Новий. Пізніше нетлінні мощі були викуплені молдавським воєводою Олександром, перевезені до столиці князівства - місто Сучави (сучасна Румунія), де зберігаються і по нині в монастирі Георгія Побідоносця.

У 1884 році за клопотанням аккерманського священика Іоанна Енакіевіча, настоятеля Миколаївської церкви, частка мощей була перевезена до Аккерману.

Підземна церква Іоанна Сочавського споруджена над кам'яним колодязем, де, за легендою, було вбито православного святого. На могилі Іоанна була побудована каплиця. З тих пір його вважають небесним покровителем торговців.

Джерело, що отримало ім'я святого - майже завжди займало помітне місце в православному житті краю, але за радянських часів ледь не було знищено. Власне, про це відповідні інстанції і відзвітували. Тільки ось водій бульдозера, якому доручили зрівняти з землею «культову споруду, що не має історичної та архітектурної цінності», перед засипанням встиг прикрити джерело бетонною плитою. Ризикував, звичайно, але тим не менше наказ атеїстів не виконав. Приховане від людських очей джерело було до початку 90-х років ХХ століття. За часів перебудови, завдяки цій плеті, джерело й відшукали.

Тепер його води течуть у велику купіль і подаються до кранів. Вода з - під землі б'є дуже холодна - її температура не перевищує +6 градусів. Але люди кажуть, що викупавшись у ній, ніколи не захворієш. Тільки потрібно випросити благословення у Іоанна Сочавського.
Для цього поруч з джерелами побудували невелику підземну церкву, в якій знаходиться ікона Святого. На прикінці XIX століття над підземною церквою був споруджений павільйон в формі візантійської культової архітектури.

Пам'ятник дуже своєрідний, і не має аналогів в архітектурній спадщині України.

Вважається, що вода з джерела Іоанна Сочавського допоможе при сліпоті, німоті, шлункових та серцевих недугах, вгамує лихоманку, біль у вухах, зубах, і в голові.

З 2011 року зведено другий храмовий комплекс, також названий на честь Іоанна Сочавського. Всі раритетні експонати церковної тематики зберігаються в цьому храмі. Сюди також приїжджають паломники з усієї України, щоб прикластися до святих мощей Іоанна Сочавського, які привезені з Румунії. Храм розташований в найбільшому спальному районі Білгорода-Дністровського і користується великою популярністю серед прихожан. Тут працює недільна церковна школа для дорослих і для дітей.Автор: dronov
Прочитали - 7 097
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать