Южная волна HD на youtv
Регистрация
» » » » ЕКОПАРК «КАРТАЛ» - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

ЕКОПАРК «КАРТАЛ» - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.com

31-08-2017, 16:23
ЕКОПАРК «КАРТАЛ» - "ПЕРЛИНИ ОДЕЩИНИ" - volnatv.comОдеська область багата унікальними озерами та річками. Вони відомі рідкісними видами риб, екзотичними рожевими пеліканами, ароматними польовими квітами і травами. Тому не випадково саме на півдні регіону у Придунав`ї, на території водно-болотного угіддя міжнародного значення "озеро Картал", було створено екологічний парк. Біля цього унікального озера, яке знаходиться під охороною Рамсарської конвенції, розташовано село Орлівка. До 1947 року цей населений пункт мав назву Картал, що у перекладі з тюркського означає "орел".

Екопарк «Картал» був створений в 2017 році Орловською сільською радою у співпраці з ГО «Центр регіональних досліджень» за сприянням Національного екологічного центру України. Проект реалізовано з метою популяризації ідеї збереження і відновлення водно-болотного угіддя міжнародного значення «Озеро Картал» та комплексного використання його ресурсів для сталого розвитку громади с. Орлівка.

Очам відвідувача екопарку відкривається велика територія (угіддя становить понад 1500 га), дивовижні форми стовбурів верб, які, мов вартові виринули з води і завмерли в очікуванні. Між ними то зникаючи, то з'являючись знову неспішно крокують сірі чаплі, майже вислизають від погляду спостерігача спритні маленькі пташки.

Дерев'яний місток галузиться серед водної гладі, ніби запрошуючи до себе насолодитися красою заплавного озера Картал.

Очам, спраглим відкриттів, постануть краєвиди Придунав'я. Серед рослин екопарку: Лата́ття біле, тілорез, який більшість часу проводить на дні, килимом покриває водну гладь чилим, якій в народі через свої плоди відомий як водяний горіх. Багато видів місцевої рослинності занесені до Червоної книги України. Озеро Картал є важливим місцем проживання, розмноження, линяння, міграції і зимівлі водоплавних і навколоводних птахів. Кількість птахів, які гніздяться на території водно-болотного угіддя, може досягати 25 000 пар, а кількість зимуючих птахів досягає 40 000. Тут зустрічаються 32 види птахів, занесених до Червоної книги України, такі як каравайка, жовта чапля, білоокий нирок і ходулочнік, кучерявий і рожевий пелікани, а також три види птахів, яким загрожує вимирання: малий баклан (70 пар, близько 1% європейської популяції), колпиця (150 пар, близько 3% європейської популяції) і червоновола казарка.

Водночас, з'явилися нові види: інтродуценти і вселенці - білий і строкатий товстолобики, білий амур, амурський чебачок, сонячний окунь, срібний карась. В озері мешкають, щонайменше, 3 види риб, занесені до Червоної книги України: золотий карась, умбра і зірчаста пуголовка.

Кількість комах в Придунайскому регіоні становить більше 2 тис. видів. Близько 40 видів занесені до Європейського червоного списку та Червоної книги України.

Створення екопарку на озері міжнародного значення спрямовано на процес відновлення і оздоровлення екосистеми озера Картал. З 2016 року були розчищені природні протоки до озера, реконструйовані шлюзи і частково відновлені заливні луги - природні нерестовища і сенокоси. Це сприяло наближенню водного режиму озера до природного стану, поліпшенню водообміну з річкою та озерами, розвитку екологічного туризму, створенню умови для впровадження комплексного сталого використання ресурсів озера Картал, його лугів і плавнів.

Величними постають господарі екопарка - водяні буйволи, одні з останніх в Україні. Перше в Одеській області експериментальне стадо з 14 водяних буйволів карпатського типу було створено в екологічному парку в 2016 році.

У заплавних екосистемах та дельтах річок буйволи грають важливу роль природних меліораторів, підтримують природне функціонування невеликих проток, поїдаючи водну і прибережно-водну рослинність, розчищаючи замулені ділянки.

При відсутності відкритої води буйвол викопує невеликі озерця, які залучають диких птахів, плазунів, земноводних і безхребетних. Буйволи позитивно впливають на зменшення водяної рослинності. Колись на цій території займалися буйволами. Ідея привезти буйволів із Закарпаття на Одещину була ризикованою. Але все ж таки поступово населення адаптується до тварин, а тварини до людей.

Екологічний парк "Картал" - це унікальне місце, яке вражає мальовничою природою, різноманітністю рослин, рідкісними птахами та цікавими тваринами, серед яких найбільш могутні - водяні буйволи.Автор: nikolaev
Прочитали - 7 239
Распечатать
Комментарии к новости0
Комментировать